Yüzyılın Aşkları

Can Dündar

Yüzyılın Aşkları Sözleri ve Alıntıları

Yüzyılın Aşkları sözleri ve alıntılarını, Yüzyılın Aşkları kitap alıntılarını, Yüzyılın Aşkları en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Ahh Paşam..
"Orduları idare ettim ama bir kadını idare edemiyorum." Mustafa Kemal~Latife Hanım
Fatoş gerçek Yılmaz Güney'le ve onun Anadolu'suyla Umut filminde tanıştı. Umut, Güney' in ona düğün hediyesiydi. Çirkin Kral, evlenir evlenmez, sinema tarihine kaydolacak bu filmi çekmek üzere yeni eşini alıp baba evi Adana'ya gitti. Onu babasıyla, kardeşleriyle, köyüyle, halkıyla tanıştırdı. 18 yaşında­ ki bir burjuva kızı, Çukurova'nın uçsuz bucaksız pamuk tarla­ larında Anadolu'yu ve eşini tanıyor, değişiyor, bilinçleniyordu..
Sayfa 242 - Can yayınları 2015Kitabı okudu
Reklam
Bu yaşanmış hikayelerin...
....çoğunun ortak özelliği, bu ilişkilerde bekleyen, üzülen, ezilen, al­datılan, terk edilen rolünün çoğu kez kadına düşmesi... Erkeğin ise yine çoğunlukla giden, bıkan, ezen, aldatan, terk eden rolünü oynaması...
Sayfa 8 - CAN YAYINLARI
" deli çığlıklar atıp avaz avaz burnumun dibinden gelip geçti de yaz, ben, bir demet mor menekşe olsun getiremedim sana! Ne haltedek, dostların karnı açtı kıydık menekşe parasına! " Bu, Nazım'ın Piraye'ye yazdığı ilk şiirdi.
Sayfa 102Kitabı okudu
Mutlu Günler Dilerim...
Hepinize aynı tutkuyla yoğrulmuş, ama iyi finalli aşklar temennisiyle...
Yaşa ya, çok yaşa Gazi Paşam...
... Hayatta en büyük hatalarımdan biri evlenmek olmuştur. Orduları idare ettim, ama bir kadını idare edemiyorum. ...
Sayfa 63 - CAN YAYINLARI
Reklam
1.000 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.