Kitap
Z Raporu

Z Raporu

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.1
649 Kişi
2.519
Okunma
692
Beğeni
15,1bin
Gösterim
168 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 46 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · İthaki Yayınları · Şubat 2016 · Karton kapak · 9786053755326
"Birini ya da bir şeyi sevmek, değer vermek, onu her şeyiyle sevmek demektir çoğu zaman. Ne olduğunu, ne olacağını, sınırlarını bilip, hatalarıyla, eksiklikleriyle, yanlışlarıyla ve sebep olduğu üzüntülerle kabul etmek demektir. Hiç kıvırmasak mı? Kıvırmadan söyleyelim evet, gerçekten sevmek bir tür çaresizliktir. Bir şeyi gerçekten çok seviyorsan başka çaren yoktur da ondan seviyorsundur." Ramazan'ın, Zöhre'nin, Aziz'in, Musa'nın, Pervin ablanın ve görmediklerimizin, görmezden geldiklerimizin hikâyeleri… Ali Lidar bu defa anlatılarının yanına öykülerini de ekliyor; hatıraların hesabını tutuyor ve hayatın z raporunu gözlerimizin önüne seriyor… (Tanıtım Bülteninden)
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺15,89
8.1
10 üzerinden
649 Puan · 150 İnceleme
Arife
Z Raporu'yu inceledi.
168 syf.
·
Puan vermedi
Selaamm ! Uzun zamandır pek kitap okuyamadığım aşikar bir durum.Belki farkedenler de olmuştur. Okuduğum bir iki kitap oldu sadece bu uzun süreçte .Onlarıda paylaşmaya müsait bir zamanım olmadı velhasıl. Şu an paylaştığım kitabın yorumunu bile otobüste yapıyorum düşünün Z Raporu adlı kitap sizlere anlatabileceğim uzun bir hikâye barındırmıyor. Bu yüzden sadece kitabın genel havasına değinmek istiyorum. Çünkü çok fazla anlatabileceğim bir şey yok. İçinde birbirinden değişik yaşanmışlıkların anlatıldığı buram buram anılar kokan bir kitap . Hani tüm dostlar bir araya gelir ,bir masa etrafında toplanır ,geçmiste ya da yakın zamanda yaşamış oldukları şeyleri anlatmaya başlarlar ya... İşte" Z Raporu" adlı kitapta bu havada ilerledi son sayfaya kadar. Lidar anlattı ,ben dinledim. Üslubu bildiğiniz gibi .Kelimelerini sansürlemeyen bir yazar. Doğal ,olduğu gibi. Yazarken kendini pek kasmayan yazarlardan biri bence.Biraz Emrah Serbes ile benzetiyorum anlatımlarını. Kısaca böyle işte!!!
Z Raporu
8.1/10
· 2.519 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
red john
Z Raporu'yu inceledi.
168 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Üslubunu, zekasını ve samimiyetini beğendim. Felsefe okuyan insanlarda daha fazla görülmesi beklenen olaylara ve olgulara farklı açılardan yaklaşabilme eğilimi denemelerine ayrı bir tat vermiş. Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği, farkındalık yakalayabileceği hoş bir kitap. Tabi yer yer sövgüler olduğunu belirtmekte fayda var.
Z Raporu
8.1/10
· 2.519 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Mine
Z Raporu'yu inceledi.
168 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Ali Lidar'ın kalemini uzun zamandır merak ediyordum ve bugün bu kitabını okudum. Elinize aldığınız gibi bitirebileceğiniz kadar akıcı bir kitap ama ben hiç sevemedim. Hakkını yememek lazım sondan ikinci hikayesi "resimsiz gözyaşları" güzeldi. Duygusal bir hikayeydi. Geri kalanı ise maalesef sevemedim. Rahat ve samimi yazmak adı altında yazılmış, içerisinde sürekli bira, rakı kelimeleri kullanılan, küfür olan bir kitaptan öteye gidememiş bence. Biraz ben acı çekiyorum biramı verin yazayım denilmiş ve sonucunda hep aynı yazılar çıkmış ortaya gibi. Seveni çok var ama ben anlaşamadım bu kitapla.
Z Raporu
8.1/10
· 2.519 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
15
Esma
Z Raporu'yu inceledi.
168 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Ali Lidar - Z Raporu Selaaam!! Uzun zamandır okumak istediğim ama beni birazcık üzen bir kitapla geldim. Yazarın başka bir kitabını okumadığımdan ötürü sadece bu kitabı için tam anlamıyla bir günlük olmuş diyebilirim. Yazarımız öğretmen, kendi hayatında olan olayları, ona göre kayda değer şeyleri ya da öylesine aklına ne gelirse yazmış gibi. Yazarın dili tam benim kafadan orası ayrı mevzu. Başka kitaplarını alır okurum. Sempatik bir dili var. Fakat bu kitap dediğim gibi sadece günlük gibi olmuş. Benim beklentim daha farklı olduğu için böyle bir kitapla karşılaşmak beni bir miktar üzdü sadece.🥲 Okumak istiyorsanız farklı bir kitabını alın derim. "Tesirsiz Parçalar" adlı bir kitabını görüyorum hep ve merak ediyorum. Daha sonra alacağım kitaplar arasında. "Alengirli Şiirler" adlı bir kitap daha var aslında daha birçok kitabı var ama sanırım bu şiir kitabı. Yanılıyor olabilirim çünkü araştırmadım. Bu kitapta benim listemde yani uzun lafın kısası. Hepinize iyi okumalar.
Z Raporu
8.1/10
· 2.519 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5