Zac ve Mia

7,6/10  (8 Oy) · 
15 okunma  · 
7 beğeni  · 
666 gösterim
Hastanede olanZac'in en son tahammül edebileceği şey odasının yanına ona gore garip bir müzik zevki olan öfkeli ve inatçı birinin yani Mia'nın gelmesidir. Gerçek hayatta Zac asla onunla arkadaş olmazdı. Ancak hastanelerin kendi kuralları vardır ve burası başka bir dünyadır. Burada iletişim için duvara bir tıkla başlayan ve hemşireler üzerinden notlarla devam eden dostluk, ikisini de hiç beklemedikleri bir geleceğe götürür.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  328
 • ISBN:
  9786055057343
 • Orijinal Adı:
  Zac and Mia
 • Çeviri:
  Fatma Zeynep Öztürk
 • Yayınevi:
  Pena Yayınları
 • Kitabın Türü:
buse soysal 
01 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Bu haftanın kitabı aslında ben konusu ve işlenişi bakımından çok fazla Aynı Yıldızın Altında kitabını benzettiğim ama elbette oldukça fark yönleri bulunan Zac Ve Mia kitabı oldu.

Aslında benim uzun zamandır okuma listemde olna bir kitaptı.Ben konusunun elbette daha çok aşk olduğunu sanmıştım ama daha çok 2 gencin kanser mücedalesini anlatıyor diyebilirim.Aynı Yıldızın Altında kitabından daha iyi değil elbette ama bence o kitaptan bana daha samimi daha akıcı ve daha gerçekçi geldi nedense.Belki de yazarın kadın olmasından dolayıdır bilemiyorum ...

Yine 2 karakterin ağzından ayrı ayrı bir anlatım var bence kitabın tek eksiği bu gençlerin kendi hayatlarına - ayrı hayatlarına- daha çok yer verilmesi ve aralarındaki o bağın o aşkın çok derin hissettilmemesi diye düşünüyorum.Oldukça komik Amerikan vari espiriler ve göndermeler vardı zaten Zac oldukça komik biri onun yerlerini ve düşüncelerini okurken oldukça eğleniyorsunuz fakar Mia için aynı şeyleri söyleyemicem.Kanser bir kız tamam ama bence kızın kendi karakteri oldukça huysuz ve gıcık.Yani hani böyle filmlerde olur ya anne babasını sürekli karşı gelir kacıjamm gidijemm bu evden diyen ergen tipler hani ağzının ortasına bi tane patlatasınız gelir heh Mia'da aynen öyle bir karakterdi işte.

Gizem Sarıkaya 
07 Şub 00:49 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın sonlarına doğru bastıran ağlama hissini durdurmanız mümkün olamayacak gibi. Bu bir başarma hikayesi. Zac ne kadar güçlü olsada aslında içindeki korkak ordan ayrılmıyor ve Mia ne kadar kaçmaya meyilli olsada Zac'den kaçamayacak.

Kitaptan 5 Alıntı

Gizem Sarıkaya 
07 Şub 00:41 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Korkmuyorum sadece... kızgınım. Dünyada bir şeyler yapman gerek, çocuk sahibi olmak ya da orman yetiştirmek gibi. Ben daha hiç böyle bir şey yapmadım. Arkamda darmadığın bir aile bırakmak dışında başka ne anlamım var?"

Zac ve Mia, A. J. BettsZac ve Mia, A. J. Betts
Sıla 
21 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Düşünüyorum da bir otobüse binersem ve yeterince uzağa gidersem, en sonunda dünyanın kenarından düşerim."

Zac ve Mia, A. J. BettsZac ve Mia, A. J. Betts
Sıla 
21 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kanserin insanı daha güçlü kıldığını söylüyorlardı. Ama doğru değildi. Kanser zihinle alay ediyordu. Kaşıyamayacağın bir kaşıntı ve incinmesi bitmeyen bir kalp veriyordu.

Zac ve Mia, A. J. BettsZac ve Mia, A. J. Betts
Sıla 
21 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Şöminede kıvılcımlar daha yukarı sıçrıyordu. Keşke bir yaşam da böyle kolay bir şekilde çatırdasa ve yok olsaydı.

Zac ve Mia, A. J. BettsZac ve Mia, A. J. Betts