Zac ve Mia

7,8/10  (11 Oy) · 
24 okunma  · 
9 beğeni  · 
764 gösterim
Hastanede olanZac'in en son tahammül edebileceği şey odasının yanına ona gore garip bir müzik zevki olan öfkeli ve inatçı birinin yani Mia'nın gelmesidir. Gerçek hayatta Zac asla onunla arkadaş olmazdı. Ancak hastanelerin kendi kuralları vardır ve burası başka bir dünyadır. Burada iletişim için duvara bir tıkla başlayan ve hemşireler üzerinden notlarla devam eden dostluk, ikisini de hiç beklemedikleri bir geleceğe götürür.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  328
 • ISBN:
  9786055057343
 • Orijinal Adı:
  Zac and Mia
 • Çeviri:
  Fatma Zeynep Öztürk
 • Yayınevi:
  Pena Yayınları
 • Kitabın Türü:
kübra aslan 
04 May 18:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

genel olarak kitabın hüzünlü bir havası yok yer yer duygusala bağlayabilirsiniz ama genel açıdan eğlenceli ve sizi güldürecek şekilde geçiyor, sonlarında ise işin içine duygusallık daha fazla girdiğinde kitabın etkileyiciliği artıyor. Zac ve Mia'nın birbiri üzerinde ki etkisini de en yoğun son sayfalarda hissetim ve oralar süperdi.

Son derece akıcıydı, özellike bir haftasonunu geçirmek için çok uygun bir kitap. Karakterlerin hepsini çok sevdim ama yer yer Mia'yı yargılamadığım yerdeler de yok değildi. İkisinin arasında geçen olayları çok sevdim.

buse soysal 
01 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Bu haftanın kitabı aslında ben konusu ve işlenişi bakımından çok fazla Aynı Yıldızın Altında kitabını benzettiğim ama elbette oldukça fark yönleri bulunan Zac Ve Mia kitabı oldu.

Aslında benim uzun zamandır okuma listemde olna bir kitaptı.Ben konusunun elbette daha çok aşk olduğunu sanmıştım ama daha çok 2 gencin kanser mücedalesini anlatıyor diyebilirim.Aynı Yıldızın Altında kitabından daha iyi değil elbette ama bence o kitaptan bana daha samimi daha akıcı ve daha gerçekçi geldi nedense.Belki de yazarın kadın olmasından dolayıdır bilemiyorum ...

Yine 2 karakterin ağzından ayrı ayrı bir anlatım var bence kitabın tek eksiği bu gençlerin kendi hayatlarına - ayrı hayatlarına- daha çok yer verilmesi ve aralarındaki o bağın o aşkın çok derin hissettilmemesi diye düşünüyorum.Oldukça komik Amerikan vari espiriler ve göndermeler vardı zaten Zac oldukça komik biri onun yerlerini ve düşüncelerini okurken oldukça eğleniyorsunuz fakar Mia için aynı şeyleri söyleyemicem.Kanser bir kız tamam ama bence kızın kendi karakteri oldukça huysuz ve gıcık.Yani hani böyle filmlerde olur ya anne babasını sürekli karşı gelir kacıjamm gidijemm bu evden diyen ergen tipler hani ağzının ortasına bi tane patlatasınız gelir heh Mia'da aynen öyle bir karakterdi işte.

Rana Bıkmaz 
28 Tem 01:58 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitaba verdiğim puan 2,5/5
Bunun sebebi kitabın kanser üzerine işlenmesi sebebiyle beklentilerimin birazda olsa yüksek olup karşılanamaması.

Kanser ve bunun gibi konuların işlendiği kitapları gerçekten fazlasıyla seviyorum.Fakat bu kitapta hastane sahneleri dışında eğelenceli yerler bulmak oldukça zor.

Genel olarak kitaplardaki erkek karakterleri gudubet olarak biliriz fakat burada her şey tam tersiydi. Zac o kadar içten,iyi,dürüst bir karakterdi ki aşık olacağı kızdan daha çok şey beklerdim.

Mia ise galiba okuduğum kitaplar arasından en sevmediğim kız karakterler arasına girmiş bulunmakta.

Fakat yine de okumak isterseniz yorumumu göz ardı ederek okumanızı tavsiye ederim.

Fakat siz de sevip sevmeyeceğiniz konusunda emin değilseniz ve kitabı okumak istiyorsanız pdf yoluyla denemenizi tavsiye ederim.

Kitapla alakalı soru veya görüşlerinizi yorumlarda bekliyor olacağım.

Bir daha ki yorumda görüşmek dileğiyle Hoşça Kalın!

Gizem Sarıkaya 
07 Şub 00:49 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın sonlarına doğru bastıran ağlama hissini durdurmanız mümkün olamayacak gibi. Bu bir başarma hikayesi. Zac ne kadar güçlü olsada aslında içindeki korkak ordan ayrılmıyor ve Mia ne kadar kaçmaya meyilli olsada Zac'den kaçamayacak.

Kitaptan 2 Alıntı

Gizem Sarıkaya 
07 Şub 00:41 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Korkmuyorum sadece... kızgınım. Dünyada bir şeyler yapman gerek, çocuk sahibi olmak ya da orman yetiştirmek gibi. Ben daha hiç böyle bir şey yapmadım. Arkamda darmadığın bir aile bırakmak dışında başka ne anlamım var?"

Zac ve Mia, A. J. BettsZac ve Mia, A. J. Betts