·
Okunma
·
Beğeni
·
327
Gösterim
Adı:
Zadu'l-Mead Fi Hayri'l-İbad Cilt 5
Sayfa sayısı:
512
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056861437
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nuh Yayınları
Baskılar:
Zadul Mead 5. Cilt
Zadu
İçindeki mevzuların bolluğu ve çok çeşitliliği yönünden İmamı Gazali'nin İhya'sına benzersede Zadulmead ihyaya nispetle daha geniş mevzulu ve aldığı kaynaklar daha dikkatli...
Zadülmead,hem bir eğitim ve öğretim,kültür-tarih,tıp,felsefe-mantık,usul,fıkıh kitabıdır.
Onbine yakın hadisi,yine hadis ve ayet ışığında izahatlar..
Benim okuduğum bu eseri,Cantaş Yayınları vasıtasıyla " Muzaffer Can " hoca tercüme etmiş olup,kitapta kullandığı dil sayesinde,bazı konuların uzunluğuna rağmen okuyucuyu sıkmıyor.
Kitabın beşinci cildi ( Ceza Hukuku,Harp Hukuku,Nikaha dair Hükümler,Boşanmaya dair Hükümler ve Nesebe dair Hükümler ) adlı bölümlerden oluşuyor.
Arap aleminde en çok okunan on kitaptan biri,ülkemizde de aynı konuma gelmesi dileğiyle tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.
Dinimizin hükümlerini asıl kaynaklarına inerek anlatan bu dev eser,yazıldığı günden itibaren asırlardır islam dünyasına ışık tutmaktadır.

islam alimlerinin başta fıkıh ve siyer olmak üzere,başvuru kitaplarından biri olan bu eser, daha sonraları yazılan her kitabın vazgeçilmez temel kaynaklarından biri olmuştur.

Bu kitap; Hz. Peygamber’in uygulamalarını,tebliğlerini,tebşirlerini, cihadını,ibadetlerini, devlet idaresini en sahih delillerle anlatmaktadır.

Bu kitap; Hz. Peygamber’in (s.a.v) oturup kalkmasını,uyuyup uyanmasını, yiyip içmesini, gülmesini ve şakalaşmasını,gece ve gündüz ibadetlerini,ne giydiğini,insanlarla karşılaştığında onlara nasıl davrandığını,nasıl konuştuğunu,hangi renkleri sevdiğini,vücut yapısının nasıl olduğunu ve ne gibi huylara sahip olduğunu gözlerinizin önüne getirecektir.
Sahih-i Müslim'de Ebu Said el-Hudrı'den Hz. Peygamber'in (s.a.v): "En iyi güzel koku misktir." buyurduğu nakledilir.
Sahihayn'da Hz. Aişe şöyle der:"Ben Hz. Peygamber'i (s.a.v) ihrama girmeden önce ve kurban bayramının ilk günü Ka'be'yi tavafından önce, içinde misk bulunan bir koku ile kokulardım."
Misk, kokuların kıralıdır, en üstünü, en iyisidir, onunla darbımesel geti­rilir, diğerleri hep ona benzetilir, o bir başkasına benzetilmez. Cennette sıd­dıkların makamı ondandır.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Zadu'l-Mead Fi Hayri'l-İbad Cilt 5
Sayfa sayısı:
512
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056861437
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nuh Yayınları
Baskılar:
Zadul Mead 5. Cilt
Zadu

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%25 (1)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0