Zalim Cazibe Rogues of Regent Street Serisi 2

7,6/10  (9 Oy) · 
36 okunma  · 
7 beğeni  · 
770 gösterim
Lady Claudia Whitney hariç, Julian Dane kadınlar tarafından reddedilemeyen bir erkekti.

Çocukluktan beri tanışıyorlardı, Lady Whitney de gayet güzel ve alımlı bir kadın olmuştu. Julian, çocukluk arkadaşını tutkuyla alakalı bilmesi gereken her şeyi öğretmek istiyordu fakat aslında Clauida bunun tam tersini başarmak üzereydi. Tüm saflığını ve doğallığını kullanarak Julian’a arzuların ve tutkuların en vahşice yaşandığı, insanları tüketen aşkı öğretecekti. Çapkın erkek karşısında dişli ve güzel bir kadın bulmuştu…

"Eğer Julia London'ın romantizmiyle henüz tanışmadıysanız, bu kitabı mutlaka okumalısınız."

-New York Times-


"Kesinlikle duygusal bir fırtına, kalbinizi çalacak bir hikaye... Bu büyüleyici romantizm kalbinizi ısıtmakla kalmayacak, ateşinizi de yükseltecek."
-Romantic Times-

"Sizi mutlu eden yazarları bilirsiniz. Onların romanlarını okuduğunuzda yüzünüzde gülümsemeler oluşur. İşte Julia London okumaya başladığımdan beri bu duygular içerisindeyim."
-Romance Reviews-

"Uzun zamandır okuduğum en iyi tarihi romantizm. Bu kitap, romantizm seven tüm okurlarla paylaşılmalı."
-All about Romance-

"Bu kitabı bir oturuşta bitirecek, tekrar tekrar okumak isteyeceksiniz!"
-Romance Reader-
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2011
 • Sayfa Sayısı:
  462
 • ISBN:
  9786055420215
 • Orijinal Adı:
  The Ruthless Charmer
 • Çeviri:
  Asena Balcıoğulları
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Fatoş Çetiner 
03 Mar 20:37 · Kitabı okudu · 3 günde · 4/10 puan

Kitap hakkında bilgi olabilir.

Yazarın bundan önce her kitabını beğenerek okudum ama bu kitabı okurken çok keyif alamadım. Bu benden mi kaynaklanıyor yoksa bu kitabın diğerlerine oranla daha da eski olması nedeni ile yazarın kaleminin yeterince iyi olmamasından mı kaynaklanıyor anlayamadım.
Konu aslında serinin diğer kitapları gibi aynı çevrede dönüyor. Serinin tüm kitapları aynı olayla başlıyor. Yakın bir arkadaşlarını trajik bir şekilde kaybeden bir arkadaş grubunun bir üyesiyle. Bu kitapta anlatılan da çapkın ve gözde bekar Julian. Yazar ilk bölümleri çok uzatmadan hemen konuya girip bizi cesur, kararlı ve zeki bir karakter olan Claudia ile tanıştırdı.
Claudia yaşadığı dönem bakımından biraz özgür yetişmiş, kendi kararları konusunda aşırıya kaçmadığı sürece müdahale edilmeden dileğini yapabilen, özgüveni yüksek, yardımsever bir karakter olarak gösterildi ancak kitap ilerledikçe Claudia öyle şeyler yapıyor ki böyle özellikler verilen bir karakterin nasıl olup da öyle davrandığı konusunda insan şüpheye düşüyor. Bana göre bu kadar zeki ve kültürlü bir karakter yaratıp kıza inatçılık yüzünden aptalca şeyler yaptırmak biraz çelişkili ve yazarın sadece yazmak için yazdığını düşündürüyor. Evet, insanın hata yapıp aptalca yanlışlar yapma hakkı var ama bu, eğitimli bir kızın hiç silah kullanmayı bilmeden başka kadınları örgütleyip, kocalarının silahlarını çalmaya ve onlara silah kullanma öğretmenliğini üstlenmeyi kapsamaz. Bu öylesine yapılacak bir hata değil.
Ayrıca birçok noktada karakterlerin kendi iç sesleri o kadar aynı şeyleri tekrarlıyor ki insan ister istemez oraları atlıyor. Bu kadar tekrar olacağına daha iyi yazılmasa diye düşünüyorum. Sanki sırf sayfa doldurmak için yazılmış gibi oluyor.
Sonu da beni çok tatmin etmedi. Bir tek kadınlar için verilen mesajlar hoşuma gitti. Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmaları gerektiğini, eğitim açısından bir tutulmaları gerektiği gibi sosyal konuları işleyişi hoştu ama keşke daha güzel bir biçimde yansıtılabilseydi. Üstelik sonu da öyle bir bağlandı ki kadın sayesinde değil yine adam sayesinde günü kurtarabildiler. Belki o dönemdeki şartlar bunu gerektiriyordu ama bu kadar okuduktan sonra da kadının faydalı bir şey başarabildiğini görmek isterdim açıkçası.

PINAR DEĞİRMENCİ 
04 Eyl 23:22 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Ve ikinci kitapta bitti ve ben gerçekten Julian hikayesini sevdim
Özelikle aşkını
Arkadaşının ölümünden kendini sorumlu tutan Julian aşık olduğu kadını istediği için kendinden nefret ediyor gel gör ki kadının tek istedi kişi kendisi olduğu halde
Satırlar akıp gidiyor ve ikisinin de kendini bulmasını okuyoruz
Sevdim konuyu ve işlenişi
Şimdi sıra Artur da

Kitaptan 2 Alıntı

Fatoş Çetiner 
02 Mar 22:56 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

Aşk, iyi bir şarap gibidir. En nihayetinde sirkeye dönüşür.

Zalim Cazibe, Julia London (Sayfa 199)Zalim Cazibe, Julia London (Sayfa 199)
Fatoş Çetiner 
01 Mar 21:49 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

Julian, bir erkek için bir kadının karnında çocuğunun büyümesinin ve aşkın bir canlıya dönüşmesinin nasıl bir şey olduğunu merak etti.

Zalim Cazibe, Julia London (Sayfa 94)Zalim Cazibe, Julia London (Sayfa 94)