Zaman Bisikleti

8,8/10  (5 Oy) · 
25 okunma  · 
4 beğeni  · 
664 gösterim
Zaman için dolaşabilen bir bisikletiniz olmasını istemez miydiniz? Bisikletinize atlayıp, eski çağlara kadar gidip dünyamızın ilk günlerinde yaşayan insanları yakından görmek hoşunuza gitmez miydi? Yağmur ileDamla, işte böyle bir Zaman Bisikleti icat eden iki kardeş. Değişik bir bisiklet bu. Babalarıyla birlikte sık sık bisiklete atlayıp eski çağlara gidiyorlar. Günümüzden tam yüz bin yıl öncesine. Akdeniz'in en güzel kentlerinden biri olan Antalya'nın biraz ötesindeki 'Karain Mağarası'nın yakınında duruyorlar. Orada, bugünkü insanların ataları olan ilk insanları görüyorlar. Çuka ile Anin de bu mağarada yaşayan iki kardeş. Bu iki kardeşin en önemli özelliği , gördükleri şeylerden, kimsenin akıl edemeyeceği sonuçlar çıkarıp yeni buluşmalar yapmak. Yüz bin yıl öncesinde iki kardeşi: Çuka ile Anin, yüz bin yılın bugününde de yine iki kardeş: Yağmur ile Damla. Ve yaşayacağınız ilginç bir serüven.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2004
 • Sayfa Sayısı:
  125
 • ISBN:
  9789750703508
 • Yayınevi:
  Can Çocuk Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ali fuat bozkurt 
19 Şub 16:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir gün iki kardeş babasından1000 önce sine gitmek istiyor ve orada bir çocuk balıktan geliyor oltayı icat eti saklanıyorduk ama bizi fark edince herşeyi anlatıyor kısaca ve zamana geri gidyorlar

Rojin bitkin 
 15 Şub 07:51 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Zaman bisikleti herkezin okuyabilecegi bir hikaye. icinde damla yagmur ve babasının zaman bisikletiyle yaptıgı yolculuk ve cuka ve aninin yaptıgı buluşlari anlatıyor.

Nidanur Yıldız 
12 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ben çok beğendim . Hayatıma çok şey kattı . Benim için hoş bir kitaptı . Çocukken okunması gereken kitaplardan birisi , herkese tavsiye ederim .