Zaman Bisikleti

8,0/10  (17 Oy) · 
52 okunma  · 
15 beğeni  · 
833 gösterim
Zaman için dolaşabilen bir bisikletiniz olmasını istemez miydiniz? Bisikletinize atlayıp, eski çağlara kadar gidip dünyamızın ilk günlerinde yaşayan insanları yakından görmek hoşunuza gitmez miydi? Yağmur ileDamla, işte böyle bir Zaman Bisikleti icat eden iki kardeş. Değişik bir bisiklet bu. Babalarıyla birlikte sık sık bisiklete atlayıp eski çağlara gidiyorlar. Günümüzden tam yüz bin yıl öncesine. Akdeniz'in en güzel kentlerinden biri olan Antalya'nın biraz ötesindeki 'Karain Mağarası'nın yakınında duruyorlar. Orada, bugünkü insanların ataları olan ilk insanları görüyorlar. Çuka ile Anin de bu mağarada yaşayan iki kardeş. Bu iki kardeşin en önemli özelliği , gördükleri şeylerden, kimsenin akıl edemeyeceği sonuçlar çıkarıp yeni buluşmalar yapmak. Yüz bin yıl öncesinde iki kardeşi: Çuka ile Anin, yüz bin yılın bugününde de yine iki kardeş: Yağmur ile Damla. Ve yaşayacağınız ilginç bir serüven.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2004
 • Sayfa Sayısı:
  125
 • ISBN:
  9789750703508
 • Yayınevi:
  Can Çocuk Yayınları
 • Kitabın Türü:
yusuf şimşek 
 27 Nis 09:07 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Kitabı çok beğenmedim.Hem akışı hemde bilgi vermesi konusunda.Yani sen 100.000 yıl öncesine gidiyorsun ama bilgi çok az veriyorsun. Bakın 100.000 yıl öncesini nasıl tanımlamış:
-Tüm her şeyi Cuka ve Anin'in bulması (herşey).
-100.000 yıl öncesinde bulunmamış aletlerin bulunması.
-Karayiplerde mısır yetiştirilmesi.
-O zamanki insanların konuşturulması (nede olsa 100.000 öncesinden bahsediyoruz.)
-100.000 yıl öncesinde tarla ekilmesi(ona bakarsanız o zamanki insanlar göçebe hayat yaşıyorlardı)
-Evrimini tamamlanmamış maymunu görmeleri(oysa bu yazar bir Türk!)
-Oltayı buluyorlar ve 2. denemelerinde alışıyorlar.
Ben kitabın 100.000 yıl öncesinde yalan yanlış yazılan bilgileri yazdım. Yani yaz kitabı ama 100.000 yıl öncesini bana yaşat.Bilgiden ötürü oradaki havayı ,ağaçları,mağaraları yani Karayipleri beynimizde canlandıracağımız şekilde yazamamış.Diğer yanlış gördüğüm şeylerden biride zaman bisikletinin yapım süreci bakın nasıl oluyor: adam eve geliyor ve kızlarından zaman bisikleti yapmalarını istiyor. Uyuyup kalktığında zaman bisikleti olmuş oluyor(oysa bizim zamanımızda yıllardır uğraşılıyor).Son olarak yazar hep aynı nedenle 100.000 yıl öncesine gidiyor. Kızları geliyor baba baba gidelim diyor ve gidiyorlar artık belki 10 kere aynı nedenle gidiyorlar. Kitap hakkında görüşlerim bu Kadar beğenmedim ama emeğede saygı duyarım. bunun içinde yazarın kitaba verdiği emekten dolayı onu tebrik ediyorum...

Muhammed Acet 
 20 Mar 23:02 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · Puan vermedi

Bu kitap hayal gücünüzü arttıracak yeni icatlar peşinde koşan eski insanlar ile amansız bir yolculuğa çıkacaksınız .Kitaptaki kahramanlar ve yaşadıkları maceralar bu kitabı daha heyecanlı kılıyor . Bu kitabın 3 serisi olması heyecan verici 2.ve 3.kitapları okumak için sabırsızlanıyorum .Bu güzel kitabı sizlere şiddetle tavsiye ederim.Eminim sizlerde beğeneceksiniz.

Ayşenur Araz 
02 Nis 10:15 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Ya bana bu kitabı oku oku dediler.Okuyayım dedim ben açıkçası beğenmedim.Gerçekten bana saçma geldi.Bu benim düşüncem,ama benden farklı düşünenlerde olabilir.Bana göre düşünmeyenler yorumlarda belirtebilirler mi?

Harun okan 
28 Şub 19:40 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap Damla ve Yağmurun babaları ile birlikte zamanda yolculuk yaparak 100.000 yılönceye gitmesi,Çıka ve Anin'in yaptığ buluşlara tanık olmasından bahsediyor.

Selcan Beyazit 
07 Mar 21:01 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap buluşları bulunduğu zamanlara gidip orada neler olduğunu anlatır kitap 1.ağızdan anlatılmasıysa başka bir akış ve heyecan katıyor gerçekten beğendim

Rojin bitkin 
 15 Şub 07:51 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Zaman bisikleti herkezin okuyabilecegi bir hikaye. icinde damla yagmur ve babasının zaman bisikletiyle yaptıgı yolculuk ve cuka ve aninin yaptıgı buluşlari anlatıyor.

Ali fuat bozkurt 
19 Şub 16:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir gün iki kardeş babasından1000 önce sine gitmek istiyor ve orada bir çocuk balıktan geliyor oltayı icat eti saklanıyorduk ama bizi fark edince herşeyi anlatıyor kısaca ve zamana geri gidyorlar

Nidanur Yıldız 
12 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ben çok beğendim . Hayatıma çok şey kattı . Benim için hoş bir kitaptı . Çocukken okunması gereken kitaplardan birisi , herkese tavsiye ederim .

Rabia Kımırtı 
07 Haz 10:15 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Yusuf Şimşek: Bu kitap zaten çocuk katagorisinde olduğundan çocukların hayal gücünü geliştirmek için yazılmış bir hikaye.Okuyacak çocukların kafası karışmasın diye yada kitaptan bunalmasınlar diye az bilgi vermiş. Bu şekilde bakarsak kitap gayet etkileyici ve sürükleyici.Tabiki de bu isteğe bağlı.Kitapa gelirsek.Kitapta bir baba ve iki çocuğu bisikleti zaman makinesi yaparak zamanda yolculuk yapıyorlar.Bu yolculukları esnasında birsürü sorunlarla karşılaşıyorlar.Zaman bisikletinin 2 ve 3'ü de var .Okumanızı tavsiye ederim:)