Zaman Haritası

7,7/10  (29 Oy) · 
63 okunma  · 
16 beğeni  · 
971 gösterim
Her şeyden çok sevdiğiniz insanın öldürüldüğünü bilseydiniz ve intihardan önceki tek seçeneğiniz zamanı tersine çevirip bu cinayeti önlemek olsaydı, dünyanın akışını değiştirme pahasına bunu yapar mıydınız?

Veya yaşadığınız zamandan çok sıkılıyor olsaydınız ve bir başka zamanda ve boyutta aşık olma ihtimaliniz olduğunu öğrenseydiniz, bu zamana gider miydiniz?

Ya da bir dedektif olsaydınız ve gelecekten gelen birinin sizin zamanınızda işlenen cinayetlerden sorumlu olduğunu öğrenseydiniz, onu tutuklamak üzere geleceğe gider miydiniz?

Zaman dokusundaki parçalanmalarla başınızın döndüğünü hissedecek, kendinizi alternatif dünyalar ve olasılıklar girdabında bulacaksınız. Şaşırtmacalarla dolu, tarihin yazılmış ve yazılmamış sayfaları arasında kaybolmanızı sağlayacak, aşk ve gerilimin sarmaşık gibi birbirine dolandığı, mantığınızın sınırlarını zorlayacak benzersiz bir başyapıt.

Eleştirmenler tarafından çağımızın en özgün ve geleceği en parlak yazarlarından biri olarak gösterilen Félix J. Palma kitaplarıyla yüzden fazla ödüle layık görülmüştür. Zaman Haritası otuzdan fazla ülkede yayınlanmış ve ona yüksek prestijli Ateneo de Sevila XL Ödülü'nü getirmiştir.

"Baştan sona bir mucize... Bir başyapıt."
-Que Leer-

"Hem şaşırtıcı hem olağanüstü. Hem büyüleyici hem de dahiyane. Felix J. Palma yalnızca güzel bir kitap yazmakla kalmamış aynı zamanda mantık sınırlarını zorlayan bir konuda eşsiz yeteneğini gözler önüne sermiş."
-M.J. Rose-

"Çağının ötesinde bir okuma zevki sunuyor."
-The Washington Post-

"Bu harika yolculuğa çıkanlar... ödüllendirileceksiniz."
-Booklist-

"Felix Palma kurgu yaratmada benzeri görülmemiş bir yeteneğe sahip."
-Kirkus Reviews-

"Merak uyandırıcı bir gerilim."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  532
 • ISBN:
  9786054629220
 • Orijinal Adı:
  The Map Of Time
 • Çeviri:
  Enver Günsel
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
sevinç eroğlu keskin 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitabın ilk yüz sayfasında oldukça basit işlenmiş ilköğretim seviyesinde bir fantastik kurgu diye düşündüm. İlerleyen sayfalarda çarpıcı bir şekilde yazarın kurguyu oturtması ve olaylara hız kazandırması beklentilerimin üstüne çıkarak, düşüncemin değişmesine, keyifli bir okumaya dönüşmesine sebep oldu.Kitap bittiğinde çok üzerinde durup düşündüğümü hatırlamıyorum fakat zaman içindeki git-gel lerle neleri değiştirip neleri görmezden gelebileceğimin hayellerini dün gibi hatırlıyorum. ;) Fantastik kurgu seviyorsanız ve zamanınız varsa okuyun derim.