Zaman Tükeniyor Myron Bolitar Serisi 7

8,7/10  (18 Oy) · 
71 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.869 gösterim
Zaman en ümitsiz, en karanlık anları aydınlatan bir mucİzeydi...

Bazen geçmişte bıraktığımız olayların hiç beklemediğimiz bir anda karşımıza çıkışı, bizleri ya yepyeni bir yaşama ya da aklımızdan dahi geçirmek istemeyeceğimiz seçimlere götürür. İşte, en zor soruşturmaların üstesinden gelmeyi başaran detektif Myron Bolitar, yıllar sonra eski aşkı Emily tarafından böyle bir seçimle baş başa bırakılır. Bir çocuğun yaşama şansının kendisine bağlı olduğunu öğrendiğinde içinden çıkılması güç bir soruşturmanın ortasına düşen Myron, bir seri katilin, bir medya kurdunun ve sıra dışı bir baba-oğul ilişkisinin detaylarını aralamaya çalışır. Fakat bu zorlu süreçte ona engel olan tek şey, karşı koymakta zorlandığı zamandır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786053482079
 • Orijinal Adı:
  Darkest Fear
 • Çeviri:
  Derya Engin
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
01 Oca 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Etkileyici ve bir o kadar da merak uyandıran Myron Bolitar serisinin bir parçası olan Zaman Tükeniyor kitabı işleyişe ve olay örgüsüne uyan bir isimle kaleme alınmış. Kitabı okurken hakikaten yazarın işleyişi; bize, hadi esrarengiz olaylar açıklığa kavuşsun bir an önce, çünkü zaman tükeniyor dedirtiyor. Ayrıca yazar okurlarına empati kurduruyor bu kitabıyla. Hep bir ben olsam ne yapardım derken buluyorsunuz kendinizi. Temposu düşmeyen esrarengiz ağlarla örülü olay örgüsünün etkisi altında kalacaksınız. Aksiyon romanlarını seviyorsanız bu serinin Zaman Tükeniyor adlı romanı tam da size göre.

Uğur Erdoğan 
01 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yine Myron Bolitar ve Win 'İn olduğu bir roman.Bu iki karakter dolayısıyla merakla okuduğum bir romandı. Myron yine dedektiflik yapmaya başlıyor. Bu sefer eski sevgilisinin çocuğu için ilik bulmaya çalışıyor.Ancak olaylar beklenmedik bir hale geliyor.Myron Bolitar serisini sevenlerin yine keyifle okuyacakları bir roman.

elif bingül 
26 May 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Başlarda çok durağan gelse de harlancılar bilir ki aksiyonlar ilk çeyrekten sonra artar ve son çeyrekte doruğa ulaşır. Bu kitabı da aynı çıtayı izledi. İçinde bir aile dramı,kaçırılan ve işkence ile öldürülen insanlar,çalınan hikayelerle üne kavuşan bir gazeteci,arkadaşları için fedakarlıkta bulunan zengin gönüller ve hayatı hastalığı yüzünden tükenmekte olan bir çocuğun hikayesi vardı. Ayrıca bu kitapta Myron ile beraber kendisinin de bilmediği büyük bir sırı öğreniyoruz. İlik nakli gibi önemli bir konuya parmak basması kitabı ayrıca özel kılmış.
Kendi adıma kitap okurken ağlayamayan biri olarak tam iki yerinde gözlerim dolu dolu oldu. Harlan okurken ağlayacağım hiç aklıma gelmezdi. Zamanın akıp gittiğini sürenin azaldığını her çevirdiğiniz sayfada siz de hissediyorsunuz. Bu kadar etkileyici yazıp içime işlettiğin için sağol harlan.
Ben çok severek ve çok etkilenerek okudum. Ailesini sevdiğini düşünen herkesin okumasını tavsiye ederim. Kitapla kalın.

Serdar Poirot 
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzel bir Myron Bolitar polisiyesi. Bolitar'a eski sevgilisi gelir ve oğlu Jeremy'nin hasta olduğunu ilik nakli için bir bağışçı olduğunu ancak saklandığını söyler ve onu bulmasını ister. Bolitar kabul etmediğinde de Jeremy'nin onun çocuğu olduğunu söyler. En yakın arkadaşı Win ile olayı araştıran Bolitar, bu arada Emily'nin eski kocası ve baş düşmanı Greg ile, çok zengin bir aile ile uğraşır. Bu arada Stan adlı bir gazetecinin karıştığı adam kaçırma olayları ile bu olayların ilişkisi olduğu ortaya çıkar. Bir de FBI ile uğraşan Bolitar acaba gerçeği bulabilecek midir? Katil kimdir? Ve olaya konu insanlar gerçekten göründükleri gibi midir? Soluksuz okunan bir roman.

Beyza Yuksel 
14 Eyl 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Harlan Coben'in okuduğum ilk kitabı oldu. Yanlış hatırlamıyorsam ilk defa polisiye okumuştum ve bu kitapla başladığıma çok memnun olmuştum.
Myron Bolitar'ın oğlu Jeremy'nin ilik kanserine yakalanmıştır. Bir donör vardır ama kendisini gizlemektedir. Myron ve Win dedektifçilik yaparak gerçeğin peşine düşmüşlerdir ve oğlunu kurtarmak için zamanı tükenmektedir.
Kitap kapağı, ismi, konusu hernşeyiyle çok iyiydi.

fazi 
17 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Myron Bolitar serisi sever biri olarak Zaman Tükeniyor'u çok sevmiştim. Kitap biraz donuk başlasa da Harlan Coben okurları kitabın bir yerden sonra canlanacağını bilirler ve bu kitapta da aynı şeyi görüyoruz. Organ bağışına da dikkat çeken,boş yere okumayıp empati kuracağınız güzel bir roman arıyorsanız bu kitap okunur..

Kitaptan 7 Alıntı

elif bingül 
24 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Bazen balla çok daha fazla karınca yakalarsın ama daima yanında bir kutu Raid bulunmalı.

Zaman Tükeniyor, Harlan Coben (Sayfa 72)Zaman Tükeniyor, Harlan Coben (Sayfa 72)
Tuncay YILDIRIM 
 23 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Korku
Eğer gerçek korkuyu görmek istiyorsanız, o çocukların anne ve babalarının gözlerinin içine bakmanız yeterliydi. Korkuyu anne ve babalar emiyordu ki, çocuklarına kalmasın.

Zaman Tükeniyor, Harlan CobenZaman Tükeniyor, Harlan Coben
elif bingül 
25 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Eğitime inanmak Tanrı'ya inanmak gibidir. Yanılabilirsiniz,ama hatalarınızı düzeltme şansınız vardır.

Zaman Tükeniyor, Harlan Coben (Sayfa 230)Zaman Tükeniyor, Harlan Coben (Sayfa 230)
fazi 
17 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Vatikan'da büstiyerle dolaşıyormuş gibi Myron'a bakıyorlardı.

Zaman Tükeniyor, Harlan Coben (Sayfa 161 - Zaman Tükeniyor)Zaman Tükeniyor, Harlan Coben (Sayfa 161 - Zaman Tükeniyor)
elif bingül 
24 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Sherlock,elinizde gerçekler olmadıkça asla teori üretemezsiniz der, çünkü ancak o zaman teoriyi gerçekliğe bağlayabilirsin ya da gerçekleri teoriye. Eğer bir yanlış teşhis görürsen,bil ki,yüzde doksan sherlock'un sözünü umursamamışlardır. "

Zaman Tükeniyor, Harlan Coben (Sayfa 70)Zaman Tükeniyor, Harlan Coben (Sayfa 70)