Zamanımızın Bir Kahramanı (Fotoğraflı Klasikler)

·
Okunma
·
Beğeni
·
7.733
Gösterim
Adı:
Zamanımızın Bir Kahramanı
Alt başlık:
Fotoğraflı Klasikler
Baskı tarihi:
Ekim 2018
Sayfa sayısı:
192
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789750738395
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Geroy naşevo vremeni
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Can Yayınları
“Beyler, Zamanımızın Bir Kahramanı bir tek kişinin portresi değildir; kuşağımızın gittikçe artan kötülüklerinden yaratılmış bir portredir. Bana bir insanın bu kadar kötü olamayacağını söyleyeceksiniz yine; ben de diyeceğim ki, madem bir sürü trajik ve romantik haydutun varlığına inandınız, neden Peçorin gerçeğine inanmıyorsunuz? Yoksa bu kişideki gerçek payı sizin istediğinizden daha mı fazla?”
MİHAİL LERMONTOV

Henüz yirmi yedi yaşındayken bir düelloda yaşamını yitiren Ler- montov’un tek romanı Zamanımızın Bir Kahramanı, bugün dünya edebiyatının başyapıtları arasında. XIX. yüzyıl Rus edebiyatının en büyük şairlerinden biri olan Lermontov’un bu romanda yarattığı Peçorin karakteri ise, yalnızca o günlerde değil, günümüzde de edebiyat dünyasının en çok tartışılan karakterlerinden biri. Döneminin toplumsal yaşamının eleştirel bir tablosunu çizen bu romanı, Ülkü Tamer’in benzersiz Türkçesiyle sunuyoruz.

Türkiye'den 20 çağdaş fotoğrafçı Can Klasikleri'nin bu özel dizisi için 20 kitabın kapak fotoğrafını özgün yorumlarıyla hazırladı.
Zamanımızın Bir Kahramanı bütün baskıları