Zamanın Kanı

8,5/10  (23 Oy) · 
91 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.042 gösterim
Mart 1928, Kahire... Gece sokağa çıkan çocuklar kaybolur ve bir süre sonra cesetleri çevredeki yer altı mezarlarında bulunmaya başlar. Şehirde bir söylenti yayılır: Binbir gece masalları'nın korkunç Gûl'ü geri dönmüştür.

Tamamen ilgisiz gibi görünen bu iki olay, aslında karmaşık bir şekilde birbirleriyle bağlantılı bir şekildedir.
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2008
 • Sayfa Sayısı:
  322
 • ISBN:
  9789759916640
 • Orijinal Adı:
  Le Sang Du Temps
 • Çeviri:
  Ali Cevat Akkoyunlu
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:

Polisiyenin içine gerilimi ve gizemi çok güzel yerleştirmiş Maxime Chattam, güzel ve etkileyici bi son bekliyor sizi kitabın sonunda ki bu polisiye bir roman için çok önemli, okurken nasıl kasıldığımı hatırlıyorum :) Ve kitapta adı geçen Mont Saint Michel'e hayran kalabilirsiniz benim gibi.. Fotoğraflarına bakmanızı tavsiye ederim :)

Şeyma Ayhan 
24 May 02:06 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kahire sokaklarında gezdip mezarlığın ıssızlığında ürperten akıp giden bir kitaptı. Okumaya yeni başladığım dönemlerde gözlerim bulanıp görmeyinceye kadar okuyup acaba ne olacak diye meraktan başka bir şey düşündürtmedi. Ve o kadar seneye rağmen o betimlemeler hâlâ capcanlı duruyor hafızamda. Okuyun, ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Ayşegül 
30 Nis 21:10 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Bu kitapta kaosun sırlarına göre daha sıkıcı bi anlatım ve daha gizemli bi konu vardı.Beklentimi yüksek tutmuşum sanırım hayal kırıklığına uğradım .Lakin konusundan ötürü severek okuduğum bir kitap oldu .

Erhan 
21 Haz 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Okuduğum diğer polisiyelere göre biraz vasattı. Daha etkileyici bir final olabilirdi. Kitaptaki karakterin araştırmaları, onu geçmişe götürüyor... Şifre ile ilgili bölüm ilginçti. Gerilim-polisiye türüne göre biraz yavaş kalsa da okunabilir farklı bir kitap. Çok büyük beklentilerle okumazsanız beğenebilirsiniz.

Kitaptan 1 Alıntı

fazi 
18 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İşte yaşlanmak dedikleri bu, sevgili hanımefendi, yaşlanmak dedikleri unutmak ve karıştırmaktır. Ya da hatırlama çabasından fazla ileri gidecek gücü bulamamaktır...

Zamanın Kanı, Maxime Chattam (Zamanın Kanı)Zamanın Kanı, Maxime Chattam (Zamanın Kanı)