Zamanın Zeynebi

9,4/10  (7 Oy) · 
19 okunma  · 
10 beğeni  · 
568 gösterim
Kardeşim!rnGözlüğüm kırıldığında gördüm gerçekleri.perdeler aralandı o gün. Camlardaki buğular da gitmişti artık. Rabbim kalbimi açmıştı. Özgür olmuştum. Tevbem kabul olmuş gibi, tüy kadar hafifledim birden. Ruhumda bir sevinç, bir heyecan; kalbim başka atıyordu artık. Hidayet böyle birşeydi herhalde. Gel, sevincime ortak ol, sende uyan artık. Bu uyku seni yoruyor. Yaşlanıyorsun, yarın uyansan da belki yaşlılıktan hareket edemezsin. Belki uykuda olur ölümün. yeter bu kadar uyku. Haydi uyan!
 • Baskı Tarihi:
  2000
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789757561620
 • Orijinal Adı:
  Zamanın Zeynebi
 • Yayınevi:
  Beka Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kardeşim! Gözlüğüm kırıldığında gördüm gerçekleri. Perdeler aralandı o gün. Camlardaki buğular da gitmişti artık. Rabbim kalbimi açmıştı. Özgür olmuştum. Tevbem kabul olmuş gibi, tüy kadar hafifledim birden. Ruhumda bir sevinç, bir heyecan; kalbim başka atıyordu artık. Hidayet böyle birşeydi herhalde. Gel, sevincime ortak ol, sende uyan artık. Bu uyku seni yoruyor. Yaşlanıyorsun, yarın uyansan da belki yaşlılıktan hareket edemezsin. Belki uykuda olur ölümün. yeter bu kadar uyku. Haydi uyan!

Selma Kol 
07 Ara 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Zeynep gibi yürü
Zeynep gibi yaşa
Zeynep gibi diren !
2013 yılında okuyup çok beğendiğim bir kitap tavsiye ederim. Zorluklar karşısında nasıl bir tavır sergilememiz gerektiğini öğreten bir kitap

Kitaptan 2 Alıntı

Bツşra 
30 Tem 21:41 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Münafık ve mü'minin ayırt edilmesi için zorlukların olması sünnetullahtır."

Zamanın Zeynebi, Sabiha Ateş AlpatZamanın Zeynebi, Sabiha Ateş Alpat
Bツşra 
30 Tem 17:04 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Gayesiz olmayınız. Gayesiz olmak ot olmaktır. Yaradılış amacınız üzerinde kafa yorunuz. Kâinat içerisinde insanlığın, insanlık içerisinde mensub olduğunuz ümmetin, ümmet içinde şahsınızın görev ve sorumlulukları üzerinde düşününüz. Rolünüzü iyi oynamak, onun ne olduğunu bilmekle mümkündür."

Zamanın Zeynebi, Sabiha Ateş AlpatZamanın Zeynebi, Sabiha Ateş Alpat