Zar Adam'ın Peşinde Unutulmayacak Bir Yolculuğa Hazır Mısınız?

6,9/10  (52 Oy) · 
171 okunma  · 
31 beğeni  · 
1.296 gösterim
Kült klasik Zar Adam romanının devamı niteliğinde olan zar adamın peşinde eğlenceli, canlı ve erotik anlatımıyla sîzi asla unutamayacağınız bîr yolculuğa çıkaracak.

Kötü şöhretli babası psikiyatrist Luke Rhînehartın oğlu Larry Rhinehart kitap boyunca babasının izini sürmektedir. Zar Adam diye bilinen Luke yetmişli yılların bir kült kişiliği olmuştur ve Zar Yaşantısı adı altında anarşik bir dünyada yaşamaları için binlerce kişiye esin kaynağı olmuştur. Larry ise kendisi için istikrarlı ve normal bir hayat seçmiştir. Babasının varlığını tümden yok sayarak borsada yatırım analizleri yapmaktadır. Zengin patronunun kızıyla nişanlıdır ve zengin bir yaşam sürmektedir.


Bir gün babasını arayan iki FBI ajanının işyerine gelmesiyle tüm hayatı altüst olmuştur. Varlığıyla düzenini bozan babasını bulmaya karar verir ve bir yolculuğa çıkar. Babasını bulmadan önce onun takipçileriyle birlikte zaman geçirecektir ve bîr süre sonra babasının kurduğu sistem onu da etkisi altına alacaktır...


Tesadüf hayatın yaratıcısıdır. -Charles Darvvin


Hayat olsa olsa küçük ve riskli bir müessesedir. Fakat insanoğlunun hayatın istikrarsızlığı ve rasgeleliliğine karşı kendine korumaya yönelik cılız çabaları nafile görünüyor. Çıkarılabilecek en iyi ders onu şansa bırakmaktır. -Emerson


İnsan ırkından istifa etmek gereklidir-sahte bir imzayla tabii ki. -Luke
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2009
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9759782153236
 • Orijinal Adı:
  The Search Of The Dice Man
 • Çeviri:
  Özlem Nihan Yeğengil
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
EdaY 
22 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlk kitapla aynı anda almış olduğum için yani sırf para verdiğim için okudum bu kitabı :) İlkini de bunu da beğenmedim maalesef. İlki daha ilginçti en azından.

sercan 
02 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlk kitaba iyi baglanmis.Başta bir heves uyandıriyor konu gayet güzel...borsa içeriğinin fazla olması benim gibi çok borsada anlamayanlarin sokulacağı türden bölüm çok ... sonu beklenen kadar güzel bitmeyen kitap ...

Nur Zorlu 
30 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 11 günde · 7/10 puan

Kitap birinci kitaba göre daha az etkileyiciydi fakat bu kitapta birinci kitaba göre daha güzel bir son vardı bu yüzden puanim yüksek.Ayrıca birinci kitaba göre anlatımı daha güzeldi..

Sercan diler 
21 Mar 00:08 · Kitabı okudu · 76 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kitap ilk ve orta dereceli bir borsa piyasasının çalışma sistemi , rekabet piyasasının sahte yüzlerini Larry'nin hayatina indirgeyerek anlatıyor.Zar ustası Luke ve onu arayan oğlu Larry'nin kendi içinde ilk kitaptaki zar oyunlarına duyduğu özlemi , babasınin Nerede olduğu ile ilgili bilgi almak için gittiği yerlerde yaşadıkları onun gözüyle ruhsal sorgulariyla önümüze sunulmuş vaziyette kitap anlatımı ilk kitap kadar akıcı olmasa da başlayan kişilerin bitirmeden bırakmamasini tavsiye ederim .Sonu Luke 'nin yine yaptığı ters köşesi ile bitiyor .İyi okumalar zar sizinle olsun :)

Kardelen 
28 Şub 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

İlk kitabını okuduktan bayağı bir süre sonra ikincisini de okumaya karar verdim çok çok güzel bir kitap olmasa da etkisi altına alıyor.Bir zar gördüğümde çok farklı bi bakış açısıyla inceliyorum :))))

Alperen Tekin 
28 Haz 05:29 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bunlar babadan oğulaymış meğer. İlk kitapta ortalığı karıştıran Luke şimdi ortalarda yok. Oğlu da onu arıyor. Aralara Luke'un notları ve mektupları iliştirilmiş, güzel bir şekilde ilk kitapla bağdaştırılmış. Bu ikinci kitabı ilkine kıyasla daha çok seven azınlıktanım galiba. Bunun sebebi de ilk kitapta ortaya atılan fikirlerin toplum bilincine dahil olması ile yaşanabilecek olayları göstermesi ve felsefesinin daha çok ortaya konuluyor oluşu. Bir "zarlama" merkezinden tutun da ahlakımızı bozuyorlar diyen Güneydoğu Anadolu köylülerinden hallice insanlara kadar hepsi var. Birincisini okuyup da kitabın fikirsel boyutuyla ilgilendiyseniz okumanız gerekir diye düşünüyorum.

Baran Gündem 
10 Oca 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İlk kitabın ardından nasıl bişey olabilir diye düşünüyodum ama beklediğim çok üstünde bir kitaptı :) Zar Adam'ı beğendiyseniz bunuda okuyun derim. Rhinehart yeni dönemin en çılgın yazarlarından diyebilirim sanırım :) ve bu kitabı neden türk edebiyatı diye eklemişler buraya anlam veremedim :D

özgür 
25 Nis 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Daha bugün Bitti Ancak Çok güzel ve etkileyici bir kitap kararlarımı zarla almaya başladım desem yeridir
Ö.denizgezen

Duygu 
29 Eki 2015 · Kitabı okudu

Bu kitabın ilk kitabını okudum diye ikinci kitabı da okudum. Okurken hiç zevk almadığım bir kitaptır. Bir an önce bitse diyerek okudum.

Kitaptan 11 Alıntı

Sercan diler 
31 Oca 00:17 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

``Şu gerçek her şeyin üstündedir:Miş gibi yapmak!``

Zar Adam'ın Peşinde, Luke Rhinehart (Sayfa 165)Zar Adam'ın Peşinde, Luke Rhinehart (Sayfa 165)
Banksy 
10 Kas 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aşk en iyi durumda bile tabii ki çılgınlıktır. Aşk sadece sevilenin mükemmelliğe dönüştüğü değil ama aynı zamanda bütün dünyanın parlıyormuş gibi göründüğü aşırı bir neşe halidir.

Zar Adam'ın Peşinde, Luke RhinehartZar Adam'ın Peşinde, Luke Rhinehart
Sercan diler 
18 Mar 12:40 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"Baban bir keresinde çok akıllıca bir laf söylemişti," "Bu çok nadir yaptığı bir şeydir.Dedi ki ;'Neden ?'sorusunun tek bir dürüst cevabı vardır "
"Neymiş ? "
Arlene sakin bir şekilde "Tesadufler olacaktır.Bunun ötesinde her şey saçmalıktır" diye cevapladı.
Gitmek üzere döndü ama son bir yorum içim başını arkaya çevirdi.
"Saçmalıkla ilgili son kısım bana aitti" diye açıkladı ," Luke kötü bir ruh halindeyken sadece küfür eder "
Kapıya doğru ilerlemiş ve gitmişti.

Zar Adam'ın Peşinde, Luke Rhinehart (Sayfa 326)Zar Adam'ın Peşinde, Luke Rhinehart (Sayfa 326)
Alperen Tekin 
28 Haz 05:33 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Yalan
Yalan, kötü bir üne sahiptir. Bunun başlıca sebebi ise insanların genellikle yeni egolar yaratmak yerine eski egolarını korumak için yalan söylemeleridir. Birinin kendisi ile veya başkaları ile tutarlı görünmeye çalışmak için yalan söylemesi bir korku eylemidir. Yeni bir şey yaratmak için ve dolayısıyla genelde olduğumuz kişiye aykırı olmak için yalan söylemek ise yaratıcı ve hayat dolu bir eylemdir. İlki sadece kafeslere daha fazla parmaklık inşa eder; ikincisi ise parmaklıkları eğer ve böylece kafeslerden çıkıp özgürce yürüyebiliriz.

Zar Adam'ın Peşinde, Luke RhinehartZar Adam'ın Peşinde, Luke Rhinehart
Alperen Tekin 
28 Haz 05:36 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Zarlamak
"Zarlamak basittir" diye başladı.
Olağan benliğinizin yapmak istediğini yapmak yerine benliğinizin bir parçasının mümkün ya da ilginç bulduğu bazı diğer seçenekleri de sıralayın ve sonra içlerinden birini seçmesi için zar atın. En basit aşamada zarlar; filmler, kitaplar, yiyecekler, arkadaşlar ve belirli bir zamanda size uygun olan etkinliklerin arasından seçim yapar. Daha zorlu bir aşamada zar nasıl davranacağınızı, ne tip biri gibi görüneceğinizi, yani o anda ne tip biri olacağınızı seçmeye başlar.

Zar Adam'ın Peşinde, Luke RhinehartZar Adam'ın Peşinde, Luke Rhinehart
Alperen Tekin 
28 Haz 05:37 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Nevrozlu biri tarafından sevilmenin ıstırabın kesin formülü olduğunu biliyordu.

Zar Adam'ın Peşinde, Luke RhinehartZar Adam'ın Peşinde, Luke Rhinehart
Alperen Tekin 
28 Haz 05:37 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Temel prensibimiz çok basit. Öncelikle karmaşık ve tutarsız toplumdaki kişiler birçok tutarsız davranış ve istekle doludurlar. Normal benlik bu çelişkilerle mücadele eder ve mutsuzdur. Akıllı kişi bunların hepsini kucaklar ve akıp gider...

Zar Adam'ın Peşinde, Luke RhinehartZar Adam'ın Peşinde, Luke Rhinehart
Alperen Tekin 
28 Haz 05:38 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İnsan ırkından istifa etmek gereklidir - sahte bir imzayla tabii...

Zar Adam'ın Peşinde, Luke RhinehartZar Adam'ın Peşinde, Luke Rhinehart
2 /