Zavallı Necdet

8,0/10  (22 Oy) · 
89 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.272 gösterim
Saffet Nezihi'nin Türk filmi tadındaki bu romanında aşkın kölesi olmuş bir adam ile bir kadının yalnız kendi hayatlarını değil bütün ailelerinin hayatlarını da nasıl etkiledikleri konu ediliyor.
Aşkın insana neler yaptırabileceği, doğrularla yanlışların yerini nasıl değiştirebileceği Zavallı Necdet'in şahsında bir kez daha ifadesini buluyor. Aşkın, kadınların elinde tehlikeli bir silaha dönüşebileceği ise romanın en güçlü unsuru olarak karşımıza çıkıyor.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  186
 • ISBN:
  9756053283
 • Yayınevi:
  Elips Kitap
 • Kitabın Türü:
Ekrem Özkara 
09 May 00:16 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yazar Saffet Nezihi' nin okuduğum bu ilk kitabı gayet akıcı bir dile sahipti.Kitabın tanıtımında da belirtildiği gibi Türk sineması tadında,bir aşk hikayesi...
Tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.

BİROL COŞKUN 
14 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok beğenerek bir çırpıda okudum. Okuduğum en güzel en akıcı kitaplardan bir tanesi oldu . "Kürk mantolu madonna" yı hatırladım. Müthiş ama çıkmazda bir aşk hikayesi...

CeyrekAsir 
 17 Şub 00:28 · Kitabı okudu · 25 günde · 8/10 puan

Aşırı duygusallığının yanında akıcılığıyla da dikkat çeken Zavallı Necdet, başlarda kurgunun gidişatı hakkında fazla ipucu vermemektedir. Başlarda çok iyi bir izlenim yaratmayan Necdet karakteri, ilerledikçe hislerini yaşatacak şekilde etkilemektedir.

Başlarda çokça bencil olduğunu düşündürür Necdet. Sonrasında fedakarlığıyla önplana çıkmaya başlar. Aşkı ona büyük acılar yaşatmaktadır fakat o yine de başkalarının daha az acı çekmesi için çırpınır.

Daha fazlası için: http://ceyrekasir.com

Adile Türkmen 
23 May 00:21 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap okumayı sevdiren başlangıç kitaplarımdan. Çok duymadım okuyan ama benim için yeri bambaşkadır. Sımsıcak bir aşk hikayesi. Dupduru, tertemiz. 3 kez okumuşumdur hayatımın belirli dönemlerinde. Mutlaka okuyun. Pişman olmayacaksınız.

KubraYSN(RJ) 
11 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir başkasına kitabı anlatacak olsam kuracağım üç beş kısa cümle ile bitecektir eminim.Fakat Necdet'in yaşadığı tezatları içinizde hissettiğimden belki,beni çok etkiyen bir kitaptı.Bir insanın bencilliği yüzünden mahvolan hayatların hangisine üzüleceğimi şaşırdım.Bir aşk nasıl bu kadar acımasız olabilir?İnsanlara ihanet edip birde bunu dünyanın en normal şeylerinden biri olarak algılayabilir?Bu durumu aşk ile açıklamak imkansız sanırım.Şüphesiz ki bir parça kişiliktir aslında aşkı bu kadar alçaltan.Kitabın ilk başında Necdet'i kıymet bilmez biri olarak düşünmüştüm.Hatta yüzünü görmediği insan için ayılıp bayılmaya başlaması gözümde bir kat daha kötü yaptı onu.Egosuyla sevgiyi karıştıran bir zavallı diye düşünmüştüm.Her kitapta her şeyi mahvetmeye meyilli biri çıkar ya,işte bu kitaptaki de o sanmıştım.Beni bu açıdan şaşırtan bir kitap oldu.Katilden çok kurban diyebiliriz onun için.Sonucun farklı olması için elinden geleni yaptı bence.Ondaki irade bugün pek çok insanda yoktur eminim bundan.Sonucun farklı olması için çok uğraştı.Galiba bugün ,değişen zaman insanlardaki bu kardeşliği,vefayı,ahlakı,özveriyi silip süpürdü.Yozlaşmak dedikleri burada başladı sanırım.
Sarı gülleri zaten sevmezdim .Onlara karşı duyduğum nefret bir kat daha arttı..Bana Müzehher'in acısını hatırlatacaklar artık ve bu kitap için seçilmiş daha güzel bir ad olamazdı.''Zavallı Necdet.''

ali pancar 
22 Kas 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

okuduğumda gerçekten içerlendiğim bir kitaptı

Dilara Haşhaş 
18 Ağu 04:27 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Evimde olmasına rağmen yüzüne bile bakmadığım, kütüphanede de gördükten sonra meraktan okuduğum bir kitap. Romantik sevenler için güzel. "Aşkı Memnu" tarzında olduğu için konudan beni kaybetti.

Kitaptan 27 Alıntı

Ekrem Özkara 
09 May 00:36 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"..Kadınlar bilmem neden erkekleri itham edebilmekten bir zevk duyuyorlar."

Zavallı Necdet, Saffet Nezihi (Sayfa 111)Zavallı Necdet, Saffet Nezihi (Sayfa 111)
Ekrem Özkara 
09 May 00:28 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

" Kendi kendime düşündüm ki sabır,tavsiye etmek kolay bir şey.Fakat ona dayanmak ne kadar zor,ne derece zor."

Zavallı Necdet, Saffet Nezihi (Sayfa 57)Zavallı Necdet, Saffet Nezihi (Sayfa 57)
Ekrem Özkara 
09 May 00:34 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"...Bu ara yüzüme kurumuş bir yaprak düştü.
...işte bu yaprak da,en hafif bir rüzgara bile dayanamayarak yere düşen,çürüyüp yok olmaya mahkum olan şu yaprağın düşüşü de bana - hayatın anlamını,gerçek yüzünü - gösteriyordu.."

Zavallı Necdet, Saffet Nezihi (Sayfa 205 - E-kitap)Zavallı Necdet, Saffet Nezihi (Sayfa 205 - E-kitap)
Sevda Olğaç 
15 Nis 22:04 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Sinir hastalığına tutuldum. Doktorlar ruhumu acısını duyamıyorlar. O ince noktalardaki yaraları tedavi edemiyorlar.

Zavallı Necdet, Saffet Nezihi (Sayfa 8 - Kum Saati Yayınları)Zavallı Necdet, Saffet Nezihi (Sayfa 8 - Kum Saati Yayınları)

İstiyordum ki gözlerimiz birbirleri ile karşılaşsın! İstiyordum ki bakışlarımız bakışlarımız birbirine çarparak bayılsın. O zaman ben yalvaran, yardım arayan bir durum alacak, sonra aşıkane gülecektim.

Zavallı Necdet, Saffet NezihiZavallı Necdet, Saffet Nezihi
BİROL COŞKUN 
13 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Evet, evet... İşte bu gibi şeyler, zayıf kalplileri mezara götürüyor.

Zavallı Necdet, Saffet Nezihi (Sayfa 70)Zavallı Necdet, Saffet Nezihi (Sayfa 70)
Ekrem Özkara 
09 May 00:18 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

" Aşk hastalığı..."
" Meşgul olduğu veya takip ettiği her kadını kendine aşık sanmak...! "

Zavallı Necdet, Saffet Nezihi (Sayfa 4 - E-kitap)Zavallı Necdet, Saffet Nezihi (Sayfa 4 - E-kitap)
BİROL COŞKUN 
13 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İstiyordu ki kendisi biraz sevsin! Fakat pek ziyade sevilsin! Aşkı kendisine münhasır kalsın! Sevdiğinin hisleri, ihtirasları, sevkleri, hevesleri bütün hayatı, her şeyi, her şeyi kendisine ait olsun! Fakat kendisi o aşktan, o sevdadan bıktı mı aşığını bir hiç gibi, bir oyuncak gibi, kıymetsiz bir şey gibi kırıp atıversin!

Zavallı Necdet, Saffet Nezihi (Sayfa 75)Zavallı Necdet, Saffet Nezihi (Sayfa 75)
3 /