Adı:
Zavallı Necdet
Baskı tarihi:
2012
Sayfa sayısı:
186
ISBN:
9756053283
Kitabın türü:
Yayınevi:
Elips Kitap
Saffet Nezihi'nin Türk filmi tadındaki bu romanında aşkın kölesi olmuş bir adam ile bir kadının yalnız kendi hayatlarını değil bütün ailelerinin hayatlarını da nasıl etkiledikleri konu ediliyor.
Aşkın insana neler yaptırabileceği, doğrularla yanlışların yerini nasıl değiştirebileceği Zavallı Necdet'in şahsında bir kez daha ifadesini buluyor. Aşkın, kadınların elinde tehlikeli bir silaha dönüşebileceği ise romanın en güçlü unsuru olarak karşımıza çıkıyor.
Çok beğenerek bir çırpıda okudum. Okuduğum en güzel en akıcı kitaplardan bir tanesi oldu . "Kürk mantolu madonna" yı hatırladım. Müthiş ama çıkmazda bir aşk hikayesi...
Yazar Saffet Nezihi' nin okuduğum bu ilk kitabı gayet akıcı bir dile sahipti.Kitabın tanıtımında da belirtildiği gibi Türk sineması tadında,bir aşk hikayesi...
Tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.

Benzer kitaplar

Arkadaşı öldükten sonra kendisine bir mektup verilir.Ölüm sebebini dramatik bir aşk hikayesiyle anlatmıştır.Mezarlıkta yatan bir genç kızın yanı başına gömülmüş ve sürpriz bir mezar daha eklenmiş. Kitap dan çok etkilendim.Özellikle mektup açıldıktan sonraki bölüm çok dramatik,çok etkileyici.Bence kitap çok güzel,okuyun derim.
Heyecanla okuduğum bir kitapti sonunun öyle biteceğini özellikle hic tahmin etmemiştim sonu beni etkiledi şahsen,benim icin kısaca bu kitapın özeti : Belki de adam gibi sevenlerin suçuydu yalnızlık :(
"Aşk ve sevda belirtileri ilk olarak kız bakımından ortaya çıkar ve fedakarlığı kız yapar; kısacası,bütün o aşk olaylarında kahraman,hep kızlardır, kadınlardır."
Okuduğum en güzel kitaplardan bir tanesi.
Aşırı duygusallığının yanında akıcılığıyla da dikkat çeken Zavallı Necdet, başlarda kurgunun gidişatı hakkında fazla ipucu vermemektedir. Başlarda çok iyi bir izlenim yaratmayan Necdet karakteri, ilerledikçe hislerini yaşatacak şekilde etkilemektedir.

Başlarda çokça bencil olduğunu düşündürür Necdet. Sonrasında fedakarlığıyla önplana çıkmaya başlar. Aşkı ona büyük acılar yaşatmaktadır fakat o yine de başkalarının daha az acı çekmesi için çırpınır.

Daha fazlası için: http://ceyrekasir.com
Kitap okumayı sevdiren başlangıç kitaplarımdan. Çok duymadım okuyan ama benim için yeri bambaşkadır. Sımsıcak bir aşk hikayesi. Dupduru, tertemiz. 3 kez okumuşumdur hayatımın belirli dönemlerinde. Mutlaka okuyun. Pişman olmayacaksınız.
Zavallı Necdet... Çıkmaza girmiş müthiş bir aşk hikayesi. Okurken Kürk Mantolu Madonna'yı hatırlattı bana. En az onun kadar güzel ve en az o kadar popüler olmayı hak eden bir kitap. Filimlere konu olacak bir aşk hikayesi anlatılıyor.
Necdet'in ölümünden sonra arkadaşına gönderdiği mektuplardan öğreniyoruz hikayenin büyük bir kısmını ve Necdet'in cinayetlerim ile itiraflarım adını verdiği sıraları...
Akıcı ve okuması oldukça keyifli bir eser. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum bu kitabı...
okuduğumda gerçekten içerlendiğim bir kitaptı
Bir başkasına kitabı anlatacak olsam kuracağım üç beş kısa cümle ile bitecektir eminim.Fakat Necdet'in yaşadığı tezatları içinizde hissettiğimden belki,beni çok etkiyen bir kitaptı.Bir insanın bencilliği yüzünden mahvolan hayatların hangisine üzüleceğimi şaşırdım.Bir aşk nasıl bu kadar acımasız olabilir?İnsanlara ihanet edip birde bunu dünyanın en normal şeylerinden biri olarak algılayabilir?Bu durumu aşk ile açıklamak imkansız sanırım.Şüphesiz ki bir parça kişiliktir aslında aşkı bu kadar alçaltan.Kitabın ilk başında Necdet'i kıymet bilmez biri olarak düşünmüştüm.Hatta yüzünü görmediği insan için ayılıp bayılmaya başlaması gözümde bir kat daha kötü yaptı onu.Egosuyla sevgiyi karıştıran bir zavallı diye düşünmüştüm.Her kitapta her şeyi mahvetmeye meyilli biri çıkar ya,işte bu kitaptaki de o sanmıştım.Beni bu açıdan şaşırtan bir kitap oldu.Katilden çok kurban diyebiliriz onun için.Sonucun farklı olması için elinden geleni yaptı bence.Ondaki irade bugün pek çok insanda yoktur eminim bundan.Sonucun farklı olması için çok uğraştı.Galiba bugün ,değişen zaman insanlardaki bu kardeşliği,vefayı,ahlakı,özveriyi silip süpürdü.Yozlaşmak dedikleri burada başladı sanırım.
Sarı gülleri zaten sevmezdim .Onlara karşı duyduğum nefret bir kat daha arttı..Bana Müzehher'in acısını hatırlatacaklar artık ve bu kitap için seçilmiş daha güzel bir ad olamazdı.''Zavallı Necdet.''
" Kendi kendime düşündüm ki sabır,tavsiye etmek kolay bir şey.Fakat ona dayanmak ne kadar zor,ne derece zor."
"..Kadınlar bilmem neden erkekleri itham edebilmekten bir zevk duyuyorlar."
Aşkın, insanı şair edebileceğine inanmaz mısın?Eğer inanmıyorsan hata ediyorsun!
Sinir hastalığına tutuldum. Doktorlar ruhumu acısını duyamıyorlar. O ince noktalardaki yaraları tedavi edemiyorlar.
Saffet Nezihi
Sayfa 8 - Kum Saati Yayınları
"...Bu ara yüzüme kurumuş bir yaprak düştü.
...işte bu yaprak da,en hafif bir rüzgara bile dayanamayarak yere düşen,çürüyüp yok olmaya mahkum olan şu yaprağın düşüşü de bana - hayatın anlamını,gerçek yüzünü - gösteriyordu.."
Saffet Nezihi
Sayfa 205 - E-kitap
Kuvvetli heyecanlar, dışardan hissedilmez.
Saffet Nezihi
Sayfa 56 - Sis Yayıncılık

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Zavallı Necdet
Baskı tarihi:
2012
Sayfa sayısı:
186
ISBN:
9756053283
Kitabın türü:
Yayınevi:
Elips Kitap
Saffet Nezihi'nin Türk filmi tadındaki bu romanında aşkın kölesi olmuş bir adam ile bir kadının yalnız kendi hayatlarını değil bütün ailelerinin hayatlarını da nasıl etkiledikleri konu ediliyor.
Aşkın insana neler yaptırabileceği, doğrularla yanlışların yerini nasıl değiştirebileceği Zavallı Necdet'in şahsında bir kez daha ifadesini buluyor. Aşkın, kadınların elinde tehlikeli bir silaha dönüşebileceği ise romanın en güçlü unsuru olarak karşımıza çıkıyor.

Kitabı okuyanlar 135 okur

  • SU
  • Kundaktaki ermiş
  • Sümeyye Sümer
  • Nurgül Salifoğlu
  • Halil İbrahim Yıldız
  • Mehmet DABAK
  • Halime İrisoglu
  • Tuğçe
  • Arzela
  • Name

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.3
14-17 Yaş
%1.8
18-24 Yaş
%22.8
25-34 Yaş
%45.6
35-44 Yaş
%7
45-54 Yaş
%17.5
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%76.9
Erkek
%23.1

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%26.8 (11)
9
%29.3 (12)
8
%19.5 (8)
7
%14.6 (6)
6
%7.3 (3)
5
%2.4 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0