Zehiri Kim Verdi

8,3/10  (18 Oy) · 
100 okunma  · 
13 beğeni  · 
746 gösterim
Wychwood adlı köyde yaşayan Miss Pinkerton çeşitli iddialarda bulunmaktadır.Söylediklerine göre bu sessiz ve sakin köyde iki cinayet işlenecektir.Üstelik kurnalardan birisi de köyün doktorudur.Kadın olanları ((Scotland Yard))’a anlatmak için bu yola çıkmıştır.Kadının yeni tanıştığı Luke Fitzwilliam, onun söylediklerine inanmaz ve bunları saçma bulur.Ancak gazetede Dr. Humbleby’nin ölüm haberinin çıkmazı ve Miss Pinkerton’un kazaya kurban gitmesi Fitzwilliam’ı endişelendirir.

Fitzwilliam arkadaşının yardımıyla Wychwood köyüne gider ve araştırmalara başlar.Elindeki tek ipucu kadının kendisine söylediği katilin kurbanlarına bakış şeklidir.Ancak tehlike Luke’nin ensesindedir.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2000
 • Sayfa Sayısı:
  189
 • ISBN:
  9789754056080
 • Orijinal Adı:
  Murder is Easy also Easy to Kill
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
** KıRLaNGıÇ ** 
24 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Agatha Christie mükemmel bir yazar.
Okuduğum bu romanı beni aydınlattı
Olayları en ince ayrıntısına kadar anlatıyor. Muhteşem bir anlatış. Akışı sürükleyici beni bitirdi. Kitabı bitirene kadar elimden düşmedi.

EZGİ AYKUT 
03 Şub 13:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

bir Agahta klasiği siz katili tahmin etmeye çalışırken katil unlu dedektifimiz sayesinde farklı bir kişilik olarak karsınıza çıkar.Mrs. Marple ya da Hercule Poirot her zamanki zekiliğini konuştururlar.

Serdar Poirot 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Oldukça güzel bir polisiye roman. Luke Fitzwilliam trende giderken Fullerton adında bir kadın ile tanışır. Kadın Scotland Yard'a gideceğini, köyü olan Ashe'da bir katil olduğunu söyler. Luke buna inanmaz ama sonra kadına araba çarptığını ve öldüğünü öğrenir. Kadının bahsettiği bir doktor da bir süre sonra ölür. Bu işi araştırmaya başlayan Luke, köye gider ve Bridget adında bir kızın kuzeni gibi davranır. Geçmişte olan olaylara farklı bir açıdan bakan Bridget ve Luke pek çok katil adayı olduğunu fark eder. Avukat, genç doktor, Bridget'in nişanlısı Lord. Ama katil acaba bunlardan biri midir yoksa hiç şüphelenmedikleri biri mi? Başmüfettiş Battle da köye gelir. Ölüm tehlikesi ve bir deli. Keyifle okunan bir roman.

Kitaptan 1 Alıntı