Zengin Baba Yoksul Baba

8,2/10  (42 Oy) · 
63 okunma  · 
39 beğeni  · 
1.406 gösterim
Zengin Baba, Yoksul Baba'yı okuduktan sonra Zengin olmak için yüksek bir gelire sahip olmanız gerektiği saplantısı yerle bir olacak. Evinizin bir aktif varlık olduğuna inancınız sarsılacak, Çocuklarınıza para kazanmanın yollarını öğretmek için okuldaki sisteme güvenemeyeceğinizi göreceksiniz,Aktif ve pasif varlıkları yeniden tanımlayacaksınız,Çocuklarınızın gelecekte finansal başarı sağlamaları için parayla ilgili onlara öğretmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.Robert Kiyasaki insanlara insanlara milyoner olmayı öğretir.Ona milyoner öğretmen denmesinin nedeni bu."İnsanların maddi sıkıntılar içinde boğuşmasının neden, okulda geçirdikleri onca yıl boyunca para konusunda hiçbir şey öğrenmemeleri. Sonuçta para için çalışmayı öğrenirler,ama parayı kendileri için çalıştırmasını hiç bilmezler."
SailJazz 
05 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 53 günde · Beğendi · 8/10 puan

Mutlaka okunması gereken kitaplardan. Sizi çerçevenin dışına taşıyıp resmin bütününü görmenizi sağlıyor. Niçin eğitim alıyoruz? Para nedir? Neden okullarda parayı nasıl kullanacağımız öğretilmiyor? Zengin baba çocuğuna fakir babadan farklı ne öğretir? Sorularının cevaplarını bulacaksınız.

Görkem Demir 
20 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Dünyadaki iktisadi durumu özetleyen şüphesiz en başarılı kitaplardan birisi. Tekrar tekrar okuduğum, her okuduğum da farklı bir şey yakaladığım kitap. Hayaller ve hedeflerin ta kendisi misin yoksa kendini ozgür sananlardan mısın? Bence okumadan karar verme.

Ümit Bahçekapılı 
30 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

En sevdiğim kitaplarımdan biridir. Kiyosaki, Bu kitapla şu an beş kuruşsuz kalsa kısa zamanda tekrar zengin olabilecek insanların paraya olan bakışını, mantığını basit ve akıcı bir dille dile getirmiş ve bunu da kendi yaşam öyküsünden daha doğrusu en yakın arkadaşının babasından aldığı derslerle anlatıyor. Bu kitabı okuyunca kısa zamanda zengin olmadım fakat para ve iş konusundaki düşüncelerim bu kitapla gerçekten değişti. İleri de bir zenginliğe kavuşursam da yine bu kitabın ve diğer Kiyosaki kitaplarının etkisi büyük olacaktır.

emembi 
12 Eki 2017 · Kitabı okudu · 44 günde · Beğendi · 8/10 puan

kısaca girişimci olmanın aslında çok da zor olmadığını çok sayıda avantajının olduğunu anlatan güzel bir kitap. her girişimci okumalı...

Veli ok 
 01 Eki 2017 · Kitabı okudu · 32 günde · Beğendi · 10/10 puan

Zengin olmak istiyorsan "girişimci olup kendi işini kuracaksın yada yatırımcı olacaksın yoksa ömür boyu sabit maaşla girişimci ve yatırımcılara çalışmak zorunda kalırsın. Ve yıllarca insanlar okuyor emek veriyor karşılığında sabit maaşla çalıyor. Dünyanın zenginleri "ağlar" kuruyor diğer insanlar ise iş aramak için yıllarca okuyup eğitiliyor. Girişimci olmayanlar sabit maaşla yıllarca çalışıyor. Girişimci ol hayatını kendin yönet hayallerine kavuş. Girişimcilik özgürlüktür kendi yallerini yaşamaktır girişimci ol hayallerine kavuş harika bir kitap mutlaka okuyun

Enes Bozdağ 
09 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Zenginlik ve refah zihniyeti hakkında kışkırtıcı bir kitap. Neden zenginliği seçmemiz gerektiğini ve kendi işimize sahip olmamız gerektiğini anladım.

HllDmt 
12 Mar 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Önce akli sonra parayi çalıştirip nasil "fare çarkindan" çiktigini , krizlerin ve durgun piyasanin aslinda firsat oldugunu , harekete gecmenin onemini , buldugunuz her fikirin karsisinda duran "korkak tavuklarin" daima bulunacagini buna ragmen çok arastirip kendinize guvenerek dogru bildiginiz yolu takip etmemiz gerektigini, aktif varliklara yatirim yapildiginda paranin bizim icin nasil calistigini, yatirim icin illa cok paraya gerek olmadigini, sizden daha akilli kisilerle iletisim kurmanin ve onlarla iş yapmanin onemini, bir is pesinde kosup kendinizi ve sevdiklerinizi ihmal etmektense o isi bol para verdiginiz uzmanlarina yaptirip daha bol paralar kazanmanin daha kolay oldugunu ve kazandiginiz paranin mutlaka bir kismini insanlara yardim icin ayirmanin önemini... kisacasi aslinda cogu bildigimiz seyler olan fakat uygulama kisminda eksik ve geri kaldigimiz seyleri anlatildigi hemen harekete gecebilenler icin faydali buldugum ömrünün sonlarina dogru alacagi emekli ikramiyesinin hayalini kurmayip erken yasta hayallerini kovalamak ve hayallerine ulasmak istiyenler icin faydali bir kitap

Göktuğ Güner 
16 Oca 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · 4/10 puan

Bir arkadaşımın tavsiyesiyle okudum. Para yönetiminin eğitiminin erken yaşta çocuğa verilmesi gerektiğini ve böylelikle ileride o çocukların büyüdüklerinde kredi kartlarına ya da kredilere esir düşmemeleri gerektiğini vurgulamış Kiyosaki. Zengin olmak istiyorsanız bahane üretmeyi bırakın diye mesaj vermiş kısacası. Bana göre pek de etkili bir anlatımı yok, başladığım için bitirdiğim bir kitaptı sadece.

Bünyamin Tetik 
11 Haz 2016 · Kitabı yarım bıraktı · 3/10 puan

Bu tarz kişisel gelişim kitaplarının gereksiz hatta çok zararlı olduğunu düşünüyorum. Bir kere kitap zenginlik, başarı ve mutluluktur gibi bir noktaya getiriyor. Ayrıca bir babam sekizinci sınıf mezunuydu ama zengindi öbürü doktora yaptı ama ölünce ödenmemiş fatura miras bıraktı gibi saçma bir ikilik içerisinde konuyu işliyor.

Hüseyin oztas 
09 Haz 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Hayatını ticaretle kazanan kişilerin okuması gerek. Para yönetimi parayı nerde nasıl kullanmamız gerektiğine dair bilgiler paylaşıyor. Yatırımların aktif veya pasif olması size olan getirisi gibi konular üzerinde duruyor. Aslında yapılan her şeyin bir reklam stratejisi olduğu gibi konulara değiniyor.

Kitaptan 5 Alıntı