Zerdüşt'ün Sırrı Nietzsche Yanıldı, Tanrı Yaşıyor!

7,6/10  (7 Oy) · 
18 okunma  · 
9 beğeni  · 
559 gösterim
Pers İmparatoru Darius Babil, Mısır, Libya, Anadolu, hatta Trakya topraklarını ele geçirdi ama Yunan diyarından zaferle dönemedi. O ölünce, oğlu Kserkses babasının planını gerçekleştirmek için kolları sıvadı.

Krallar Kralı'nın Yunan'a karşı gireceği savaşı kazanamaması halinde dinlerinin tehlikeye düşeceğini öngören Zerdüşti bilgeler, geniş Pers topraklarında gözden ırak üç ayrı nokta ve reisleri özel olarak yetiştirilmiş dört klan seçtiler.

Yola çıkacak üç klandan hiç olmazsa biri, geleneklerin ve özellikle inek derisi üzerine altın harflerle yazılmış kutsal kitap Avesta'nın muhafızı olmayı başarabilecek miydi?

Bilge Rahip tarafından İÖ 500'lerde kaleme alınan Zerdüştiliğin kayıp kutsal kitabı Avesta, 2000'li yılların başında ortaya kim tarafından ve nasıl çıkartılacak?

Nietzsche'nin Böyle Buyurdu Zerdüşt! isimli kitabı için "Tam bir palavra" diyen Hint kökenli eski Avestan uzmanı Nasreddin Parsî, Türk yardımcısı Sungur İlyaslar'a kim olduğunu ve gerçek niyetini neden açıklamıyor? İngiliz bilim adamı Parsî, gönlünü Sivas kırsalında kaptırdığı Zerdüşti kızdan aşkına yanıt alabilecek mi?

Kürtlerin aynı coğrafyanın unsurları olan Türk, Pers, Arap gibi Müslüman; Süryani, Keldâni, Ermeni gibi Hıristiyan toplumlardan ayrışması gerektiğini düşünen PKK teorisyeni Hoca, eline "kaza eseri" geçen fırsatı kullanabilecek mi?

Silahların gölgesinde başlayıp, Irak'taki Kandil ve İran'daki Kozareş gibi PKK kamplarına hatta Londra, Paris gibi önemli başkentlere uzanacak büyük mücadelenin galibi kim olacak?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2012
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786054607488
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurten Ulaba 
20 Kas 2017 · Kitabı okudu · 12 günde · 10/10 puan

Pers hükümdarının tutumundan kurtulmak, Zerdüş dininin yok olmaması için bir grup dinda,r dört kabile seçer .Bunlardan üçü batıya giderken biri Hindistan'da kalır..Bu üç grubun ikisi yolda saldırıya uğrayarak yok olur .Bir grup Anadolu'ya gelerek senelerce kendi dinlerini ibadetlerini devam ettirir. Hindistan'da yaşayan gruba mensup bilim adamı yıllar sonra Anadolu'daki bu aileyi bulur ve o arada PKK olayın içine girer. Anaduldaki ailenin kızıyla evlenir .Hem bilgi veriyor hem de akıcı bir konu seçilmiş .insan başladı mı bitirmeden bırakamıyor :Umarım herkes okur . ben çok etkilendim ve faydalandım.