Zeyrek Cinayeti Cingöz Recai

8,3/10  (3 Oy) · 
43 okunma  · 
7 beğeni  · 
974 gösterim
Türk edebiyatının en ünlü polisiye kahramanı Cingöz Recai, soluk kesen maceralarıyla okuyucularını şaşırtmaya devam ediyor. Sıradanmış gibi görünen hikâyelerle ustalıklı maceralar çıkaran Peyami Safa, akıcı üslubu ve kuvvetli kurgusuyla polisiye türünün en sevilen örneklerini bu kitaplarla gözler önüne seriyor.

Cingöz Recai, ülkenin en tanınmış kibar hırsızıdır. Başkomiser Mehmed Rıza'yı peşinden koşturan; kurnaz, cesur, soğukkanlı, zarif, tahsilli ve görgülü özellikleriyle Türk edebiyatının en meşhur tiplemelerindendir.

Cingöz Recai, helal para kazanmış kimselere dokunmayıp servetini haksız yollardan kazananların baş belası olur. O, haram yiyicilerden aldıklarını muhtaçlara dağıtan bir iyilik abidesidir. Kendi asayiş anlayışıyla Fransızların Arsen Lüpen'ine, İngilizlerin dünyaca ünlü dedektifi Sherlock Holmes'e şapka çıkartır.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2014
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9786053838722
 • Yayınevi:
  Genç Damla Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Mehmet Y. 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tek başına bir uzun hikayeden oluşan bir Cingöz macerası. Hacı Tahir Efendi'nin öldürülmesi ve beraberinde gelişen olayları polis hafiyesi Mehmet Rıza araştırırken, Cingöz de işin içinde yer alıyor...

Kitaptan 1 Alıntı