Zifiri Karanlık Yıldızsız Gece

8,9/10  (13 Oy) · 
38 okunma  · 
13 beğeni  · 
779 gösterim
"Her insanın içinde başka birinin, bir yabancının olduğuna inanıyorum..." diye yazıyor Wilfred James, dört zifiri karanlık hikâyenin ilki olan "1922"yi oluşturan itirafnamesinin ilk sayfalarında. James'e göre bu yabancı, karısı Arlette babasından kalan araziyi satmayı teklif ettiğinde ortaya çıkıyor ve korkunç bir cinayet ve delilik sürecini tetikliyor. "Koca Şoför"de, polisiye roman yazarı Tess, bir imza gününün ardından evine dönerken yolda bir yabancıyla karşılaşıyor. Tecavüze uğrayıp ölüme terk edilen Tess intikam planları yaparken bir başka yabancıyla karşılaşıyor: İçindekiyle. "Adil Uzatma", hikâyelerin en kısası, muhtemelen aynı zamanda en iğrenci ve kesinlikle en komiği. Şeytanla anlaşma yapmak, Dave Streeter'ı ölümcül hastalığından kurtarmakla kalmıyor, hayatı boyunca ruhunda biriken ıstırabı fazlasıyla dindiriyor. Darcy Anderson, yirmi yıldan fazla bir süredir evli olduğu kocası seyahatteyken, pil aramak için garaja gidiyor. Ayağı tezgâhın altındaki kutuya takılınca kocasının içindeki yabancıyı keşfediyor. Tüyleri diken diken eden korkunç bir keşif ve sona eren "İyi Bir Evlilik." Zifiri Karanlık, Yıldızsız Gece, Stephen King'in uzun hikâye formunun ustası olduğu gerçeğini, birçok başarılı filme esin kaynağı olmuş eserlerinde olduğu gibi, yeniden ortaya seriyor.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9789752114043
 • Orijinal Adı:
  Full Dark No Stars
 • Çeviri:
  Canan Kim
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Gülden Erdoğan 
04 Eyl 04:13 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Her kitabını usanmadan takip ettiğim ve hiçbir zaman beni yanıltmayan muazzam bir yazar ve harika bir kitabı daha...
King, bu kitapta dört öyküye yer vermiş. Hikayelerden üçü oldukça uzun ancak birisi kısa bir hikaye. Tabi diğerlerine göre değerlendiriyorum. King, kitabın son sözünde de dediği gibi sıradan insanların karanlık yönlerini anlatıyor bize. Yolda görüp dikkat etmeyeceğimiz kişilerin karanlık hikayesi.
Özetle gerçek olaylara da atıfta bulunarak karakterleri gerçek yapan öyküler yumağı, Zifiri Karanlık, Yıldızsız Gece. Meraklıları için kesinlikle tavsiye ederim. Öyküleri de romanları kadar başarılı...

Nuray Durmuş 
02 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Birbirinden değişik dört farklı hikaye. ..
Usta yazardan yine muhteşem bir hayal gücü.
King hiç kuşkusuz macera ve gizem atmosferini okuyucuya yansıtan en iyi yazarlardan biri.
Keyifle okudum.

Kitaptan 1 Alıntı