Zihinsel Uyanış Orta Asya Türklerinden Atatürk'e Zihinsel Öğretiler

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
475 gösterim
Zihinsel uyanış mesajı çerçevesinde kitapta çok sayıda zihinsel rol modele yer verilmiştir. Örneklerin çoğu Mustafa Kemal Atatürk üzerine kurgulanmıştır. Bunun iki nedeni var. Birincisi Atatürk dünya tarihinde erken yaşta zihinsel açıdan uykudan kalkmış önemli insanlardan birisidir. Hatta tüm yaşamını başta ulusu olmak üzere tüm insanlığı uyandırmak üzerine kurgulamıştır. Ulusuna mesajı bağımsız ve medeni bir Türkiye iken, insanlığa mesajı da sulh ve hoşgörü olmuştur. İkinci neden ise Atatürk'ün sentezci zekâsına ve analiz yeteneğine, başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyanın bugün çok ihtiyacı olmasıdır.

Elinizdeki kitap tamamen insani değerleri kendisine ilke edinen, tarafsız, tarihte herhangi bir saptırma yapmadan, gönlün tanıklığında, ilmin ışığında ve inancın motivasyonuyla kaleme alınmıştır.

Kitaptan 6 Alıntı

Sharlot 
24 Eki 2016 · Kitabı okuyor

Kendini bilen insan, başkalarının kendi hakkında söylediklerinden etkilenmez. İbn-i Sina

Zihinsel Uyanış, Ethem Kocabaş (Sayfa 51)Zihinsel Uyanış, Ethem Kocabaş (Sayfa 51)
Sharlot 
24 Eki 2016 · Kitabı okuyor

Gelişmemiş insanın dışarıda aradığı şeyi, gelişmiş insan içeride arar. Konfüçyüs

Zihinsel Uyanış, Ethem Kocabaş (Sayfa 49)Zihinsel Uyanış, Ethem Kocabaş (Sayfa 49)
Sharlot 
24 Eki 2016 · Kitabı okuyor

Fiziki bir rahatsızlık ve güven sorunu olmadığı sürece beyin nesnenin kendisine değil, sağladığı imkanlara odaklanır. Arabası olan birinin yeni bir araba almasıyla beyin konulu bir kitap alıp okuması arasında nöronetin asıl tercihi kitaptır.

Zihinsel Uyanış, Ethem Kocabaş (Sayfa 56)Zihinsel Uyanış, Ethem Kocabaş (Sayfa 56)
Sharlot 
18 Eki 2016 · Kitabı okuyor

Pozitif enerji aynı zamanda bilgi demektir. Toplumu oluşturan bireylerin varoluşlarına ilişkin pozitif veya negatif enerji boyutundaki dağılım birleştirildiğinde, toplumun ya düşük enerjili bir yaşam ya da yüksek enerjili bir yaşam sürmesinden söz ederiz.Bu nedenle bilgiye ve okumaya önem vermeyen, ilmi ön planda tutmayan toplumların düşük enerjili yaşam sürmelerine şaşırmamak gerekir.

Zihinsel Uyanış, Ethem Kocabaş (Sayfa 30)Zihinsel Uyanış, Ethem Kocabaş (Sayfa 30)
Sharlot 
18 Eki 2016 · Kitabı okuyor

Beyin açısından hayal etmekle beş duyusal deneyimi arasında elektriksel uyarı mahiyetinde bir farklılık yoktur. Beyin zaten hayal ettiğini yaşar.Hayalinde yaşamak istediği deneyimi canlandıran ve bunun sonucunda hem akıl, hem de gönülle çalışıp mutlu olan bir zihin, bu hayali gerçeğe dönüştürebilecek yüksek bir enerjiyle hareket etmeye başlar. Sonunda da hayal gerçek olur.

Zihinsel Uyanış, Ethem Kocabaş (Sayfa 44)Zihinsel Uyanış, Ethem Kocabaş (Sayfa 44)
Sharlot 
24 Eki 2016 · Kitabı okuyor

Eğer kolay yönetilen, ses çıkartmayan bir toplum hedefliyorsanız insanların zihinsel farklılıklarına bağlı olarak bilgiyi yorumlamasını ortadan kaldırmanız yeterli olacaktır. Karanlıkta gölgeler yok olacak, ışığı hiç görmemiş zihinler uyanmayı istemeyecek ve sürekli uyku hali yaşama biçimi haline gelmeye başlayacaktır.

Zihinsel Uyanış, Ethem Kocabaş (Sayfa 53)Zihinsel Uyanış, Ethem Kocabaş (Sayfa 53)