Zindan Adası

8,3/10  (12 Oy) · 
31 okunma  · 
8 beğeni  · 
741 gösterim
Zindan Adası, Uğultulu Tepeler atmosferinde geçen psikolojik bir gerilim, şiddet ve şeytanın romanı!

"Denis Lehane'in Zindan Adası romanını okumak bir çılgınlık, şiddet ve yanılgı kâbusuna girmek demek. Romanı bitirmekse -finaliyle ilgili bir ipucu vermek bile suç olur- yolunu şaşırmak, belki öfkelenmek ve sonunda usta bir öykü anlatıcısının, zihnimizi darduman etme yeteneği üzerine kafa yormak demek. Edgar Allan Poe'yu geri getirebilsek ve ona bugünün postmodern hile torbasını versek, bize Zindan Adası kadar beklenmedik ve huzursuz bir öykü anlatırdı."
-The Washington Post-

"Şunu iyi bilin: Lehane'in yeni romanı çok beğenilen ve çok satan kitabı Gizemli Nehir'in mirasına son derece sadık ancak öyle şaşırtıcı bir finale bağlanıyor ki, şimdiye kadar yazılmış, estetik açıdan en doğru çözümlenmiş romanlardan biri olarak tarihe geçecek."
-Publishers Weekly-

"Adada atmosfer gayet karanlık ve kasvetli. Teddy ve Chuck, adam avcılığı ve Ashecliffe'in berbat tıbbi personelini soruşturma görevine bağlı kaldıkları sürece, rollerini kas gücü ve zarafetle oynuyorlar."
-The New York Times-

"Agahta Cristie tarzı katil-kim klostrofobisini, sıkı bir Stephen King ürperticiliğiyle birleştiren aksi, derin, havalı, esrar dolu bir öykü."
- San Fransisco Chronicle-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2005
 • Sayfa Sayısı:
  370
 • ISBN:
  9789758733583
 • Çeviri:
  Mehmet Karaosmanoğlu
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
22 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bu kitap beni zindana atıp hapsetmiş gibi hissettirdi aslında her şey kafamdaymış kabullenmeyi bilmek gerek gerçekten çok güzel bir çalışma sonunda göz yaşlarınızla kitabı ıslatmayın ki başkaları da okuma şansı yakalasın :) bence başarılı bir çalışma olmuş Mutlu okumalar Türkiye ...

Ismail Salma 
16 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Zindan adası kütüphaneden alıp okumuştum o kadarını beklemiyordum beklediğimden daha iyi çıktı gayet güzel bir kitap aynı isimde filmi de var.

instgrmkahvecisi 
27 Ağu 21:41 · Kitabı okudu · 4 günde

Psikolojik gerilim ve gizem romanıdır. Birçok tutum karşıtıyla sergileniyor. Zindan adasında suç işleyen akıl hastalarının tedavi edildiği hastanedeki bir katilin kayboluşu ve bunları soruşturan iki polisin hikayesi kitabın konusudur.

Engin AD 
19 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Genelde akıcı ve güzel kitapların filmleri berbat olur. Kitap sürükleyici ve nüfus edici. Sizi her haliyle şaşırtıyor. Filmini izlemenizi de ısrarla tavsiye ederim.

Kitaptan 1 Alıntı