Zoe'nin Öyküsü

John Scalzi
Bu tanıdık bir öykü, ama henüz her şeyi bilmiyorsunuz... Amerikalı Bilimkurgu ve Fantezi Yazarları Derneği'nin başkanlığını yürüten John Scalzi, Zoe'nin Öyküsü'nde Son Koloni romanındaki olaylara on yedi yaşındaki cesur kahramanı Zoe'nin açısından yaklaşıyor. Jane Sagan ve John Perry yeni koloni Roanoke'nin kuruluşuna yardım etmek üzere görevlendirilir. Bu sırada Zoe, yeni tanıştığı erkek arkadaşı Enzo ile giderek yakınlaşmaktadır. Obin ırkından iki yaratık da hep Zoe'nin yanındadır ve amaçları Zoe'yi korumaktır. Şimdi Zoe ve arkadaşlarının karşısında kurtadamları hatırlatan korkunç yaratıklar ve akla gelmeyecek tehlikeler vardır. Scalzi, En İyi Roman dalında Hugo Ödülü'ne aday gösterilen bu kitabıyla bizi tekrar Yaşlı Adamın Savaşı evrenine davet ediyor. "Scalzi'ye kişilik ve ahlak hakkında sorular sorarken aynı zamanda yüksek tempolu, eğlenceli bir macera öyküsü anlatması için olanak sunan şık bir senaryo." -Guardian- "ohn Scalzi'nin Heinlein'a, Haldeman'a ve Pohl'a olan borcu açıkça ortada ve bu durum okuyucuyu mutlu ediyor. Eski moda bir gelecek ve büyük bir eğlence." -Daily Telegraph- (Tanıtım Bülteninden)
Yazar:
John Scalzi
John Scalzi
Çevirmen:
Cihan Karamancı
Cihan Karamancı
Tahmini Okuma Süresi: 9 sa. 31 dk.Sayfa Sayısı: 336Basım Tarihi: Ocak 2013Yayınevi: İthaki YayınlarıOrijinal Adı: Zoe's Tale
ISBN: 9786053752561Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
336 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Kitabı okurken bu nasıl çeviri, basım hatası mı var, bu hangi dil, ben niye anlamıyorum soruları uzunca bir süre aklımı meşgul etti... Ta ki yazım dilinin bizim ergen Zoe' nin dili olduğunu anlayana kadar. Ancak ondan sonra dili takmadan okuyup bir şeyler anladım ama hikayeye çok fazla bir katkısı olmadı. Zoe' nin bakış açısında üçüncü kitaba kadar gelişen olaylar aktarılıyor. Diğer üç kitabı daha önce okumasaydım bu kitap ilginç gelebilirdi ama maalesef bu, sonunu bildiğin filmi izlemek gibiydi. Belki bu sayfadan sonra ilginçleşir derken bitti. Sonuç hüsran.
Zoe'nin Öyküsü
Zoe'nin ÖyküsüJohn Scalzi · İthaki Yayınları · 201382 okunma
Reklam
336 syf.
5/10 puan verdi
·
9 günde okudu
"Son Koloni" macerasındaki olayları , bir kez daha ama bu sefer Zoe'nin gözünden görür şekilde okumak kitabı son derece heyecansız kıldı. Zoe'nin kritik rol onyadığı noktaları kitabın sadece küçük bir bölümünde gördük. Seri içinde olmasa da olurmuş. Düşük notum bu yüzden.
Zoe'nin Öyküsü
Zoe'nin ÖyküsüJohn Scalzi · İthaki Yayınları · 201382 okunma
336 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Bu inceleme yazım, Yaşlı Adam Serisi'nin önceki kitaplarını okuyanlar için. Seriye hiç başlamayanlar için kısaca şunu söyleyebilirim: Bence bu kitap, serinin devamı olma özelliğini taşımıyor. Çünkü üçüncü kitaptaki bazı eksik kısımları, başka bir karakter vasıtasıyla anlatıyor. Üçüncü kitabı okuyanlara ise biraz daha geniş bir inceleme yapabilirim. Kitabın ana karakteri, isminden de anlaşılacağı üzere Zoe. Son Koloni kitabındaki kurguyu bu sefer onun gözünden görüyoruz. Genel hatları ile bilinen bir kurgunun içinde yer almak, nispeten bana sıkıcı geldi. Ama John Scalzi her zaman ki gibi akıp giden bir kitap yazmayı başarmış. Ana karakter bir ergen kız olduğu için, onun saçmalamalarına ve liseli muhabbetlerine, aşklarına maruz kalıyorsunuz. Bu da daha önceki karakterlerle zıt olduğu için beni rahatsız etti. Zoe'nin, üçüncü kitaptaki en önemli (önemli olduğu kadar nasıl kotardığını da anlamadığımız) rolü, koloniyi kurtaracak silahla çıkıp gelmiş olmasıydı. Bunu nasıl yaptığını kitabın sonlarına doğru öğreniyoruz. Ve bu kısımlar bize önceki kitapların tadını veriyor. Zoe'nin kendini tanıma macerası da olayların kurgusu ile güzel bir şekilde iç içe geçmiş. Onun dışında tanıdığımız mekanlara, bildiğimiz olaylara ve hatta bilmediğimiz arka plandaki olayları görmek güzeldi.
Zoe'nin Öyküsü
Zoe'nin ÖyküsüJohn Scalzi · İthaki Yayınları · 201382 okunma
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.