Zombilirkişi

8,0/10  (2 Oy) · 
1 okunma  · 
2 beğeni  · 
230 gösterim
Mizahımızın kendine özgü bir tarz yaratmayı bilmiş usta kalemlerinden Cihan Demirci, 14. kitabı "Zombilirkişi" de ilk kez bir romanla geliyor okurunun karşısına... Ona göre bu kitap "deneme" tadında bir roman... Üstelik "Cidden-Darp" bir roman!.. Kitabın başına yazdığı Zomsöz'ünde teşhisi koyuyor ve; "Bu bir otopsi kitabı" diyor...

Kitabın asla kahraman olmayan kahramanı senarist, gazeteci-yazar Fani Ölümlüoğlu, bir gece ansızın kendini Missisipi nehrinde Zombilerin arasında bulur ve hayatının bütün akışını değiştirecek o müthiş gerçeği öğrenir... O artık Zombilerin de ötesine geçmiş, iflah olmaz bir Zombilirkişi'dir!..

Peki ama Zombilirkişi nedir?.. Nasıl olunur?.. Ölüm Türk'e neden yakışıyor?..

Bu kitap, ölünün arkasından konuşmuyor daha da kötüsü ölü halde yaşayanın yüzüne konuşuyor!..

Ölümün bir topluma yakıştığını, ölümün bir toplumu açtığını, ölümün bir toplumun üzerine oturduğunu söylemek neden hiçte kolay değil?.. Tabii bu soruların yanıtlarını gene arka kapak ötesine geçebilenler alacak!...

Zombilirkişi, Cihan Demirci usulü sarsıcı bir kara mizahın doruklarında gezinen ve yüzümüze tokat gibi inen bir ilk roman, farklı bir "otopsi" kitabı!..
 • Baskı Tarihi:
  2000
 • Sayfa Sayısı:
  153
 • ISBN:
  9789753481489
 • Yayınevi:
  Çınar Yayınları
 • Kitabın Türü:
Etem UÇMAK 
31 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Kitabın kahramanı senarist, gazeteci-yazar Fani Ölümlüoğlu, bir gece ansızın kendini Missisipi nehrinde Zombilerin arasında bulur ve hayatının bütün akışını değiştirecek o müthiş gerçeği öğrenir... O artık Zombilerin de ötesine geçmiş, iflah olmaz bir Zombilirkişidir!..

Kitaptan 1 Alıntı

Etem UÇMAK 
28 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

13
Bağırışlara kulak kabartıyorum, zaten duymamak imkansız... Tanıdık bir cümle yankılanıyor tüm iskeletimde; "Türkiye sizinle gurur duyuyor!.."

Zombilirkişi, Cihan Demirci (Sayfa 131 - Era Yayınevi)Zombilirkişi, Cihan Demirci (Sayfa 131 - Era Yayınevi)