Zordur Zorda Gülmek

0,0/10  (0 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
436 gösterim
"... Resmi hüküm bir yana, haklarında gayrıresmi hüküm verilirken de ya "içeride"ydiler, ya fazlasıyla şaşkındılar. Oysa malum hüküm verilirken haksızlığa uğramıştılar. Çünkü… Oğuz, "çünkü"nün devamını gülümseme tonunda anlatıyor…"
- Can Kozanoğlu

"... 78 kuşağı, hüzünleri ve sevinçleri birlikte yaşadı; ölümleri gördü, kalleşlikleri... Oğuz Güven, "Zordur Zorda Gülmek" kitabında sevgiyi, hüznü, umudu, umutsuzluğu anlatıyor. Seveceksiniz."
- Hikmet Çetinkaya/Cumhuriyet

"...78'liler, 'yitik kuşak' olarak değerlendirip yok edilmeye çalışılsalar da savaşsız ve sömürüsüz bir dünya kurma umutlarını hiçbir zaman yitirmediler. Tıpkı Oğuz Güven gibi."
- Radikal

"... Zordur Zorda Gülmek'te '78 Kuşağı' alt başlığını tercih eden Güven, dönemin solcu gençlerinin yaşadığı trajikomik olayları gayet akıcı bir dille anlatıyor."
- Emre Aköz

"... Sıcak gündemin içinde 24 saat yaşayan bir gazetecinin kaleminden 78 kuşağını anlatan bu kitap, aynı zamanda Türkiye'nin yakın geçmişine de ışık tutuyor."
- Hürriyet

"... Bir neslin dramını gözleriniz gülmekten yaşararak okuyacaksınız. Ne diyebilirim, yaşayanlar unutmamak için, yaşamayanlar anlamak için mutlaka okumalı 'Zorda' gülenleri."
- Ayça Atikoğlu

"... Kitap, o günleri yaşayanlar tarafından okunduğunda, acının içindeki mizah insanı yine de güldürüyor. Acı, fiziksel acının ötesinde çoğu kez eli böğründe kalmanın acısı, sözün bittiği yerin acısı..."
- Feza Kürkçüoğlu
(Arka Kapaktan)
Tyln Akgln 
23 Haz 18:20 · Kitabı okudu · 18 günde · Beğendi · Puan vermedi

Yilmaz Ozdil bir yazisinda bir iki hikayeyi kullanmisti. Oradan merak edip aldim kitabi. Yani emegine ayip olmasin ama bu tarz da yazilmis daha guzel kitaplar var. Okunabilir bir kitap ama okunmazsa da bir sey kaybedilmez diye dusunuyorum. Iyi okumalar...