Ebru Ince, bir alıntı ekledi.
6 saat önce · Kitabı okuyor

1948 ..kızkardeş'mektup
"Ülke dışında yapılacak yayınlar beni feci tehlikelerle karşı karşıya bırakacaktır. .ölüm tehlikesinden hiç bahsetmiyorum bile "

Jivago Vakası, Peter Finn (Sayfa 16 - Yapı kredi yayınları..)Jivago Vakası, Peter Finn (Sayfa 16 - Yapı kredi yayınları..)
Resmiye Ertan Aydoğdu, Üç Kız Kardeş'i inceledi.
18 Mar 21:43 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Heyecanla bir solukta okudum ve hikâyenin devamının gelmesini çok istiyorum.Harikaydi tek kelimeyle.Kesinlikle okunmalı diyorum.İclal Aydın'ın yüreğine ve kalemine sağlık

Ra'nın kitaplığı, Bülbülü Öldürmek'i inceledi.
18 Mar 15:34 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Scout ve Jem Amerika'nın küçük bir kasabasında yaşayan iki kardes.Atticus ise babaları ve aynı zenci bir adamın davasını üstlenmiş bir avukat.Scout 6 yaşında bir kız çocuğu ve olaylar bu ufakligin gözünden anlatılıyor.Olay örgüsü genellikle gündelik yaşantılarından oluşuyor.Evden hiç çıkmıyor diye öcü diye nitelendirdikleri komsularini çok merak ediyor ve bu merak sonucunda babalarından "Kimseyi rahatsız etmeyin" uyarısı alıyorlar.Scout'a abilik yapan Jem'i de babaları Atticus'u da küçük kızın gözünden tanıyoruz.Özellikle dikkat çekilen nokta "ırkçılık".Mahkemenin Atticus'a verdiği dava zenciyi savunmak olunca tüm kasaba çocukları ve babayı rahat bırakmıyor
Ben çok çok büyük bir beklentiyle başladım kitaba şahsen.Geçen yaz almıştım ve ilk okudugumda sarmadi.Bu ikinci okuyusum ve başardım! Olay örgüsü biraz sıkıcı çünkü sürekli ne olacak diye bekledim ama gündelik bir yaşantı görünce duruldum zihin olarak.Scout'u Jem'i çok sevdim.Scout'un yaşına göre kurduğu olgun cümleleri çok begendim.Atticus'un babalığı,evrensel degerlere önem vermesi ve çocuklarına bunu aşılamaya çalışması çok güzeldi.Kitabın sonunu baglayamadim kafamda ama genel olarak "insanlık" kavramının işlenmesi ve çocuklara bunu aşılamaya çalışılması bana hitap ettiği için kurguda hoşlanmadığım nokta olmadı.
Herkese keyifli okumalar

Zeynep Erdemir, Barbarlar Şehri'yi inceledi.
17 Mar 01:52 · Kitabı okudu · Puan vermedi

ine cok guzel bir distopya ornegi .. bitmesin diye yavas yavas okudugum kitaplardan biriydi. Sky in buyuk cocuk olmasina ragmen geri planda kalmisligi ... ama sabirli, dusunceli ve icinde sakladiklarini okumak harikaydi.. Phoneix ve Sky ... iki kiz kardes ... ayni adama asik iki kiz kardes .. guclu ve birbirine bagli iki kiz kardes .. sirali sekilde kiz kardeslerin agzindan, onlarin gordukleri sekilde kitabi okumak keyifliyfi .. Barbarlar Sehri iki yonlu bir kitapti .. bir yanim Sky gibi dusunurken birden Phoneix gibi dusunmeye basliyordum.. cunku ikoside farkli ve hakliydi.

Mena, bir alıntı ekledi.
16 Mar 16:49 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir tür kimlik tuzağına düştüğünüzde işinizden, sahip olduğunuz nesnelerden, maaş çekinizden çok daha fazlası olduğunuzun farkına varmak zor oluyor.Siz bir baba, anne, bir kız kardeş, bir sevgili, bir eş, bir arkadaş, bir yardımsever, çok daha fazlası olabilme yetisine sahip bir insansınız.

Minimalizm-Anlamlı Bir Yaşam, Joshua Fields Millburn (Sayfa 89)Minimalizm-Anlamlı Bir Yaşam, Joshua Fields Millburn (Sayfa 89)
Aslıhan B., bir alıntı ekledi.
16 Mar 10:49 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Moskova'da bir restoranın büyük salonunda oturursun, kimseyi tanımazsın, seni de kimse tanımaz. Ama yine de yabancılık hissetmezsin. Burada herkesi tanırsın, herkes seni tanır. Ama yine de yabancısın... Yabancı... Ve yapayalnız...

Üç Kız Kardeş, Anton ÇehovÜç Kız Kardeş, Anton Çehov
Aslıhan B., bir alıntı ekledi.
15 Mar 10:35 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Her yaşamda başta gelen şey, onun biçimidir... Biçimini yitiren, yok olup gider.

Üç Kız Kardeş, Anton ÇehovÜç Kız Kardeş, Anton Çehov
Aslıhan B., bir alıntı ekledi.
15 Mar 10:33 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yaşama yeniden, ama bu kez bilinçli olarak başlanabilseydi! Yaşamış olduklarımız, hani derler ya, taslak, öteki de onun temize çekilmişi olsaydı, ne olurdu acaba?

Üç Kız Kardeş, Anton ÇehovÜç Kız Kardeş, Anton Çehov