1

12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü

0 üye
İstiklal Marşı'mızın Kabulü Kutlu Olsun...
Bugün, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin sembolü haline gelen İstiklal Marşı'mızın kabulünün yıldönümü. Mehmet Akif Ersoy'un büyük bir şairlik ve vatanseverlik örneği sergilediği bu eser, Türk milletinin varoluş mücadelesindeki inancını ve kararlılığını yansıtmaktadır. Bugün bizlere düşen, bu kutsal mirasa sahip çıkmak ve milli birlik ve beraberlik içinde Türk bayrağı altında hür ve bağımsız yaşamak için çalışmaktır. #İstiklalMarşımızınKabulu #MilliBayramımız
Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal! 🇹🇷🇹🇷
Mehmet Akif Ersoy
Mehmet Akif Ersoy
Reklam
Hürriyetimizin Yıldızı,Marşımızın Kabulu Kutlu Olsun!
‘İstiklal’; kimseye bağlı olmamak, kimsenin emri altında bulunmamak, kısaca ‘bağımsızlık’ demektir. Arapça ‘kll’ kökünden gelen sözcük, yalnızca dilimizin değil, hayatımızın da parçası olmuştur. ‘Hakkıdır hakka tapan, milletimizin İstiklal!’ bugün 101 yaşında. Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.. 📜✍🏻 “Bastığın yerleri “toprak” diyerek geçme, tanı, Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı. Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır atanı, Verme, dünyaları alsan da bu cennet vatanı...” 🇹🇷 Bağımsızlık mücadelesinde halka ve orduya umut veren Milli Şairimiz
Mehmet Akif Ersoy
Mehmet Akif Ersoy
‘a rahmet ve minnetle anıyorum... #12Mart1921 #101.Yıl
Bastığın yerleri “toprak” diyerek geçme, tanı, Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı. Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır atanı, Verme, dünyaları alsan da bu cennet vatanı. 🇹🇷
"O benim eserim değildir, milletimin eseridir."
Mehmet Akif Ersoy
Mehmet Akif Ersoy
🇹🇷 "Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir ancak."
İstiklal Marşı’mızın kabulünün 102. yılı ve İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u anma günü kutlu olsun. 🇹🇷
Reklam
185 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.