1

12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü

0 üye
Cool hinghland flower

Cool hinghland flower

@PrmEsra
·
3ay
İstiklal Marşımızın kabulü yıl dönümü ve tarihçesi.
İstiklal Marşı Kabulü ve Süreci Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküş sürecinde başlayan Milli Mücadele için kurulan Büyük Millet Meclisi, Kurtuluş Savaşı esnasında bir milli marş ihtiyacı duyar. Savaş ortamında olunması ve buna mukabil halkın topyekun örgütlenmesi için gereken motivasyona dönük olarak milli marş yazımı süreci başlatılmıştır.
Tarihte bugün...
İstiklâl Marşımızın 12 mart 1921 de 1. Mecliste kabul edilişinin yıl dönümü ... Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. İstiklâl Marşı’mızın kabulünün 102. yılı ve Mehmet Akif ERSOY'u anma günü kutlu olsun. İstiklal Marşı'nı milletime hediye ettim. O milletindir, benimle alakası kesilmiştir. Zaten o milletin öz malı ve eseridir. Ben yalnız gördüğümü yazdım. •
Mehmet Akif Ersoy
Mehmet Akif Ersoy
Reklam
KORKMA!
İstiklal Marşımızın kabulünün 103.yılı Rahmet ve minnetle
Mehmet Akif Ersoy
Mehmet Akif Ersoy
"Allah bir daha bu millete ' İstiklal Marşı' yazdirmasin "
“Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.” Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 103. yılında, Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.
12MART
Bizim Korkma!diye başlayan bir marşımız var. 💙🌼🌼🌼Tüm herseye rağmen yeniden dirilişimiz ondan... İstiklal Marşı'nın kabulü ve Aziz milletim adına Mehmet Akif Ersoy'u ve tüm İstiklal için mücadele eden sehitlerimi rahmetle anıyorum 🇹🇷🇹🇷💙🌼🌼🌼
Reklam
186 öğeden 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.