1

15 Temmuz

0 üye
160 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Yeni seneye bu kitabı okuyarak girmek gibi bir planım yoktu. Zaten hiçbir kitabı bir liste üzerinde sıraya koyarak, bir program yapmak suretiyle okumadım şu âna dek. Hepsinin ayrı bir kaderi olduğunu düşünürüm hep. Dolayısıyla bu kitap da kendi kaderini yaşadı benimle birlikte. Kitaplığıma göz attım ve "Artık seni okuyacağım" diyerek
Kahramanın Ardından Erol Olçok Kitabı
Kahramanın Ardından Erol Olçok KitabıKolektif · Muhit Kitap · 20217 okunma
240 syf.
8/10 puan verdi
·
6 saatte okudu
Kitap hakkında şahsi görüşüm
Dr.Mustafa Çalışkan’a saygılarımla, Babamın işi gereği tanışıklık kurduğu eski İstanbul İl Emniyet Müdürü Sayın Dr.Mustafa Çalışkan babam tarafından hep vatana bağlılığı ve ülkesine olan sevgisinden ötürü saygı duyulan bir adamdı. Kitap 15 Temmuz Darbe’si {öncesi-darbe gecesi-sonrası} bölümlerinden oluşuyor. Fetullah Gülen Terör Örgütü’nün 17-25 Aralık olayları, Gezi Parkı olayları, darbe senesi terör örgütlerinin darbeyle olan ilişkileri ve aynı dönemde İstanbul’da yaratılmaya çalışılan kaos ve yönetime güvensizlik duygusu çevresinde saydığım başlıklar temelinde, darbenin önlenmesinde öne çıkan figür Mustafa Çalışkan tarafından anlatılıyor. Türk Tarihi için önemli ve eşi görülmemiş bir günün İl Emniyet Müdürü gözünden aktarılmasının insana farklı bir bakış açısı katacağına inanıyorum.
15 Temmuz Kıyam(Et) Gecesi Ve Milli Vuruş
15 Temmuz Kıyam(Et) Gecesi Ve Milli VuruşMustafa Çalışkan · Beta Kitap · 201822 okunma
Reklam
144 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
1 saatte okudu
Temmuz Elması
Resmen kitabı tek nefeste okudum. Hayatımda okuduğum en iyi kitaplardan biriydi. Zaten yazar mükemmel. Üstüne konusu ve karakterleri de eklenince harika bir şaheser olmuş. Okuyun, okutturun.
Temmuz Elması
Temmuz ElmasıFatma Çağdaş Börekçi · Erdem Yayınevi · 201781 okunma
246 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
45 günde okudu
Ebabillerin Ölümü Öldürdüğü Gece...
Yazarımız bu romanını, "Kafka'nın 'Dönüşüm'nden daha imgesel; Orwell'in 'Hayvan Çiftliği'nden daha didaktik bir eser olarak tanımlamıştır. Eserimiz 15 Temmuz olayına yönelik kaleme alınan ilk ve tek alegorik roman olma özelliği taşımaktadır. Yazarımız eserinde Devletimize yönelik yapılan kumpasları, gezi olaylarını, Mit tırlarına düzenlenen operasyonları, 17-25 Aralık olaylarını ve 15 Temmuz gecesi yaşananları kuşların diliyle sade ve akıcı bir dille anlatmaktadır. Bir solukta okunabilecek bir kitap. Benim ikinci okuyuşum. 15 Temmuz gecesi meydanları boş bırakmayan, kendini tankların önüne siper edenler, mermilere siper olan halkımızın Ebabillere benzetilmesi müthiş bir detay. Bugün hala bu topraklar üzerinde özgürce yaşayabiliyorsak 15 Temmuz gecesi halkımızın, hain fetö örgütünün darbe girişimine karşılık göstermiş olduğu kahramanlık sayesindedir. Çok sayıda gazi ve 251 şehidimiz var. Gazilerimizin sağlıklarına duacıyız. 251 şehidimize de Rabbimden rahmet diliyorum. Yazarımız Adem Gümüş'ü bu güzel eseri bizlere takdim ettiği için tebrik ediyorum. Kaleminin daim olmasını diliyorum.
Ebabillerin Ölümü Öldürdüğü Gece
Adem Gümüş
Adem Gümüş
#okurkitap.com #okurkitaplığı
Ebabillerin Ölümü Öldürdüğü GeceAdem Gümüş · Okur Kitaplığı · 03 okunma
424 syf.
10/10 puan verdi
وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ يُقْتَلُ فٖي سَبٖيلِ اللّٰهِ اَمْوَاتٌؕ بَلْ اَحْيَٓاءٌ وَلٰكِنْ لَا تَشْعُرُونَ. "Allah yolunda öldürülenler için “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz." Bakara Suresi 154. Ayet "Bazı isimler vardır ki yıllar geçse de unutulmaz." Tarih 15 Temmuz 2016'yı gösterdiğinde
251 Mektup
251 MektupKolektif · Okur Kitaplığı · 20217 okunma
·
Puan vermedi
Bazı komutanların ve devlet içinde görevli kişilerin birbirleriyle yaptıkları görüşmelerde ve yazışmalarda Türkiye’yi sarsacak hangi bilgilere ulaşıldı? Cumhuriyet Gazetesi’ne atılan bombalar hakkında Makine Kimya Enstitüsü’nün hazırladığı raporda neler yazılı? Dağlıca Baskını’nda Türk Milleti’nin kafasını karıştıran soru işaretlerini gün gün takip eden ve askerlerden komutanlara kadar çatışmaya katılan kişilerle görüşen Gazeteci Şamil Tayyar, bu yazışmaları ve çatışmanın olduğu bölgeye ait özel belgeleri ilk kez açıklıyor.
Operasyon Ergenekon
Operasyon ErgenekonŞamil Tayyar · Timaş Yayınları · 2012133 okunma