"19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun..!
"Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz." ✨Mustafa Kemal ATATÜRK✨
Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
Ey Türk İstikbalinin evladı, işte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur! 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramımız kutlu olsun 🇹🇷❤
Reklam
19 Mayıs 1919, Milli Mücadelemizin, Anadolu ihtilalimizin, devrimimizin tarihi, bir ulusun tekrar uyanma aşamasının başlangıcı, çağdaşlaşmanın, tekrar millet olmanın tarihidir. Bu tarihi dünya kabul etmişken, onu silmek isteyenlerin ellerinden geleni yapmalarına rağmen, ona ilelebet sahip çıkacak, Mustafa Kemal Atatürk' ün yolundan asla çıkmayacağız. Atamızı saygıyla anıyor, özlüyoruz. Kutlu olsun.
#19mayıs #kutlama
19 Mayıs Atatürk'ü anma gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. 🇹🇷🇹🇷👏👏👏
Ufak bir düşünce notu
Bir 19 Mayıs sabahı uyandım ve pencereden baktım, aldığım nefes ve üstümde açan güneş sanki bana birinden emanet gibi. İçimde garip bir his , bir düşünce bir şeyler mi unuttum? Takvime baktım ve gördüm o güzel sayıların ve harflerin uyumunu. Evet bugün 19 Mayıs. Balkan savaşları ile başlayan 1. Dünya savaşı ile devam eden mücadele, bir imparatorluğun sonunu hazırlamış ve Batıya yeni bir sömürge hakkı tanımıştı. Ama o sabah güneş bir başka doğmuştu Anadolu’ya. O sabah gök maviliğini bir çift gözden almıştı. Halk liderini tanımak ve onun ardında bir ölüm kalım mücadelesi vermeye hazırdı. Dünya bu halkı Türkler diye çağırıyordu. Ama Atamında dediği gibi Türklük, Türk anne ve babadan doğmakla olmaz. Türklük, Türlük ile gurur duymakla olurdu. Evet bugün 19 Mayıs. Özlemle her sene andığımız ve hatırladığımız atamızın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum günü. Türk Milleti olarak atamızı andığımız bu günde sizlerden ricam sadece hatırlamayın. Onu özlemekle kalmayın onu yaşatmak için çok çalışın. Çünkü naciz vücudu toprak olan o yüce şahsiyet bu toprakları, ülkeyi ve cumhuriyeti size emanet etti. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun
Reklam
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramımız kutlu olsun.
Hangi adaletten söz ediliyor? Hangi ölçülü davranma isteğinden dem vuruluyor? Bunların asılları var mıydı? Memleketin hükümet merkezinden başlayarak yabancılar tarafından her yerde yapıla gelenler gerçekten bunun aksini ispat edecek fiilî ve apaçık deliller değil miydi? Gerçekte, Wilson, prensipleriyle birlikte sahneden çekilmiş olan Osmanlı ülkesine ait olan toprakların Suriye'de, Filistin'de, Irak'ta, İzmir'de, Adana'da ve her yerde işgaline seyirci bulunmuyor muydu? Bu kadar kesin yıkılış belirtileri karşısında aklı, kavrayışı, vicdanı olan adamların kendi kendilerini aldatmalarına ihtimal verilir mi? Bu gibi adamlar kendilerini aldatacak kadar budala olurlarsa, onların memleket kaderini elde tutmalarına, aklı eren ve korkunç gerçeği görenler katlanabilirler mi? Eğer bu adamlar gerçeği görüyorlar ve kendilerini aldatmıyorlarsa, milleti kandırarak bir koyun sürüsü halinde düşmanın pençesine teslim etmek için canla başla çalışmalarına ne anlam verilebilir? Bütün bu noktalar göz önünde bulundurularak verilecek hükmü kamuoyuna bırakırım. (NUTUK) Ekim 1919 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun! #19MayısGenclikveSporBayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun🇹🇷💗
304 öğeden 191 ile 200 arasındakiler gösteriliyor.