2

2020 Okuma Raporları

5 member · 1 new post
512 syf.
10/10 puan verdi
·
Liked
Portakal Çiçeği... Başta tatlı bir aşk hikayesi gibi gözüken ama gittikçe bilim kurgu eklenen konusuyla benim çok severek okuduğum bir kitaptı. Giray ve Zühre'nin olaylara bakış açısına, birbirlerine ve ailelerine verdikleri öneme ve kitaptaki çiçek detaylarına bayıldımm. Ben bu kitaba bir şans verin derim. Benim favorilerim arasında, çokça sevdiklerimden
Portakal Çiçeği
Portakal ÇiçeğiBeyza Erdem · Epsilon Yayınevi · 2020131 okunma
Allah içindir.
Reklam
192 syf.
·
Not rated
Hepimizin engelli adayı olduğu böyle bir dünyada empati gücünü arttırma ve farkındalık kazandırma adına mutlaka her bireyin okuması gerektiğini düşündüğüm harika bir eser. Engelli insanlar nasıl bir yaşam sürer, ne türlü zorluklar çeker, aile içi ilişkileri, sosyalleşme süreçleri, umutsuzlukları, hayalleri ve bundan nasıl bir başarı hikayesi çıkar diye merak ediyorsanız; tam size göre. Yer yer sıkılacağınız , bazen büyük detayların içinde kaybolacağınız anlar olacaktır elbet sonuçta kitap otobiyografik ama Sonuna kadar sabrederseniz, mücadele etmenin, azmetmenin nasıl sizi başarıya götürdüğünü , en zor engellerin bile inanç ve sevgi ile nasıl yıkılabileceğine tanık olacaksınız. Bu kitap bana çok şey kattı en önemlisi anne olmanın bir kadını diğer insanlardan nasıl farklı kıldığını bir kere daha anladım. "Yüreği sevgi dolu bir anne ne büyük bir hazine! "
Sol Ayağım
Sol AyağımChristy Brown · Nemesis Kitap · 201779.1k okunma
218 syf.
·
Not rated
Ne uzun bir zaman dilimidir insan ömründe bir anlık mutluluk.
'Beyaz geceler' derin bir yalnızlıkla pençeleşmemiş insanların anlayamayacağı kadar hüzün dolu... Yalnızlık, aşk, sonra yine bol bol yalnızlık üzerine kaliteli bir hikaye. Bölümlere 4 gece diye ayrılsa da toplamda 6 gecelik bir zaman diliminde geçmekte ve sabahleyinde son bulmaktadır. Beyaz geceler ismi de malum hepiniz biliyorsunuz;
Beyaz Geceler
Beyaz GecelerFyodor Dostoyevski · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 202075.1k okunma
140 syf.
·
Not rated
Tüm hayatım boyunca hissettiğim ama ifade edemediğim içselliğim, olmayan huzurumu tümden kaybettiren,beni huzursuz eden... Evet Dostoyevski beni huzursuz ediyor, hem de çok huzursuz. Onun kitaplarını okurken yaşadığım rahatsızlığı tarif edemem fakat bundan zevk aldığımı da bir gerçek. Ve kimseye önermediğim hatta okuduğumu, bırakın kutsal
Yeraltından Notlar
Yeraltından NotlarFyodor Dostoyevski · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 2020129.4k okunma
251 syf.
·
Not rated
İnsanlığın var oluşundan günümüze, kadınların konumu, aile ve toplum içindeki statüsü, imza attığı, başarılı, devrim niteliğindeki kazanımları başarılı bir şekilde ortaya konmuş bu kitapda, kadınların maruz kaldığı yanlış tutum ve düşüncelere karşı güzel eleştiriler ve bir takım çözümler sunulmuş. Aile içinde ve günümüz birlikteliklerinde ev
Kadınların En Güzel Tarihi
Kadınların En Güzel TarihiMichelle Perrot · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 2020490 okunma
Reklam
Geri19
100 öğeden 91 ile 100 arasındakiler gösteriliyor.