2

21 Aralık

İnsanın en uzun gecesi; yalnızlıktan iki büklüm kıvrılıp, karanlığı izlediği gecedir.
"O gece seni bir rüya beklemiş ama sen sabaha kadar uyumamışsın.."
Reklam
Ben en uzun geçen geceyi hatırlıyorum, 21 Aralık değildi..
21 aralık yılın en uzun gecesini anlamlı bir şekilde, yeni yıl hedeflerimi belirleyerek ve bu yılın iç hesaplaşmasını yapıp geride bırakarak geçirecem. ✨
Şeb-i yeldayı müneccimle muvakkit ne bilsin Mübtelayı gama sor kim geceler kaç saat
Ne uzun bitmeyen geceler gördük bu gece uzun olsa ne olur 😒😏
Reklam
- Hayatım tekdüze. Ben tavuk avlıyorum, insanlar da beni avlıyor. Tüm tavuklar birbirine benziyor, tüm insanlar da birbirine benziyor. O yüzden biraz sıkılıyorum. Ama eğer beni evcilleştirirsen dünyama güneş doğmuş gibi olur. Duyduğum bir ayak sesi diğerlerinin hepsinden farklı olur. Diğerlerini duyunca yerdeki deliğime girerim. Seninkiyse müzik gibi, beni ordan dışarı çağırır. Ayrıca baksana! Şu aşağıdaki buğday tarlalarını görüyor musun? Ben ekmek yemem. Buğdayın bana hiçbir faydası yoktur. Buğday tarlaları bana hiçbir şey düşündürmez. Üzücü değil mi bu? Ama senin saçların altın rengi. O yüzden beni evcilleştirdiğinde harika olacak! Altın gibi sarı buğday bana seni hatırlatacak. Ve buğdayları okşayan rüzgarın sesine bayılacağım...
Sayfa 68 - İş BankasıKitabı okudu
256 syf.
·
Not rated
·
Read in 4 hours
En uzun geceye... Uzun bir masal.
Gerçekten masal kitabıymış! Bab-ı Esrar’dan sonra şaşırttı beni yazar. Uzun zamandır masal okumamış ve dinlememiştim. Beni çocukluk yıllarıma götürdü. Başladığım diğer karışık kitap arasında bir es gibi oldu. Bir masal kitabı ama aşk masalı konusunda aynı fikirde değilim. Belki yaşadığımız bu çağda kitaplarda, filmlerde, sosyal medyada anlatıldığı gibi bir şey ama aşk değil. Belki, ulaşılmaz olması veya acı vermesi konusunda biraz yaklaşmış. Aşkın sadece prensler, zengin ağa çocukları, ünlü sanatçılara özgüymüş gibi anlatılması, yine ruhani bir şeyi maddeleştirme çabasının bir eseri. Aşk daha çok; gitar da akor geçişlerinde “kırç kırç” diye ses çıkarır, teller yeniyse. Parmaklar nasır bağlayıncaya kadar, (bu biraz acı verir)melodinin içinde, tatlı bir yan enstrüman gibidir. Herkes fark etmez ve kontrolsüzdür engel olamazsın, ona sahipte olamazsın, bir isim veremezsin. İşte öyle bir şey, bence.
Bir Aşk Masalı
Bir Aşk MasalıAhmet Ümit · Yapı Kredi Yayınları · 20228.3k okunma
56 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.