2

28 Şubat

1 member
265 syf.
8/10 puan verdi
·
Read in 28 days
"Çok şükür ki mazlum oldum, zulmeden olmadım!.."
İşte kitabın son sözleri. Bugüne kadar birçok eserini okumuş olduğum ve en kıymet verdiğim yazarlardan biri olan İskender Pala'nın bu defa12 Eylül 1980 ve 28 Şubat 1997 olmak üzere iki darbe arasında nasıl bir serüvenden geçtiğine, ilk defa kendi hayatından bir kesite tanık oluyorum. Özellikle 2000 yılı ve sonrasında doğan gençler, ve ben de
İki Darbe Arasında
İki Darbe Arasındaİskender Pala · Kapı Yayınları · 20184,832 okunma
Yoksa hiçbir kadın, siyasi bir amaç için kendine kıyafet edinmez, tam aksine, imanını giyindirir.
Sayfa 185Kitabı okudu
Reklam
O zor zamanda senin hakkını, inancını, namusunu, serefini savundular. Coplandilar, dayak yediler, hapislere terk edildiler.. Başında örtüsü var diye hor görülen, dışlanan, dayak yiyen, okulunu okumayıp kapıların önünde bekleyenler... Sonra onların hakkını savunmak için sokaklara dökülen, yürüyen, küfür yiyen, yobaz denen ama senin başındaki örtü için yine de bunlara katlanan benim babam, amcam gibi senin de baban amcan vardı! Ne içindi bunlar? Şimdi gördüklerimiz, "MODA" diye normal bildiklerimiz için mi? SANMIYORUM. Bu insanlar bizim için bedel ödediler. Ve karşılığı ASLA BU OLMAMALİ. UNUTMA! Diyorum işte bütün bunları. Zira böyle halleri unutmak nimet değil NANKÖRLÜKTÜR.
Davalar acılar içinde doğar, refah içinde ölür." Aliya İzzetbegoviç.
28 Şubat sürecinde kızlarınızın başlarındaki örtülerin alındığı, küçük yavruları camiye almanın ... suç sayıldığı günleri unutmayınız! ... Ne var ki cuntanın açamadığı başları şimdi İblis "moda rüzgarıyla" açıyor. Müslüman mahalleleri.. örtülü çıplaklarla dolu ..
Okulu birincilikle bitirenlerin ağızı kapatılarak saçından sürüklendiği günleri asla unutmadık hiçbir zaman da unutturmayacağız. Kurduğunuz odalarda ikna edemediniz hiçbir zaman da ikna edemeyeceksiniz. #28Şubat
“Tam başörtü özgürlüğünü kazandık derken, örtünün altındaki başları kaybettik.”
Reklam
139 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.