6

6 Şubat 2023 Maraş Depremi

1 member
Ruhum hasar aldı sanki bu öylesine bir şey değildi. O geceden sonra sadece hayatım değilde ruhumda yıkıldı sanki ... Mutlu olamıyorum ben , olsamda uzun sürmüyor. Bir çaresi var mı bilmiyorum. Sadece ben artık kendimi tanıyamıyorum.
Reklam
Çaba gayret yalnızca bir yere kadardı, baktık elimizle enkaz kaldıramıyoruz oturduk ve bekledik ama kimsecikler yoktu sadece enkazda değil donarak da öldük biz... [s:22]
KOR DERGİ
KOR DERGİ
04:17
Unutmadık, unutmayacağız.. Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen depremin üzerinden bir yıl geçti. Depremden görseller paylaşıp yakınlarını kaybeden dostlarımızın acısını tekrar deşmeye gerek yok. Rabbim hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın mekanını cennet eylesin. Tüm milletimizin başı sağ olsun. Bu mübarek kandil gecesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için bir Fatiha okuyalım. Tüm milletimizin tekrar başı sağ olsun. Miraç kandilimiz mübarek olsun.
6 Şubat Yeryüzünde gündüz müydü gece mi? Küçük bir çocuk muydum? Yoksa ihtiyar mı? Zıt duygularımı aynı anda yaşıyordum. Sıcaktım ama soğuktum da İçim yanarken dışım üşüyordu. Bedenim dökme bakırdan
Bu dünyadan bir 'melek' geçti..
Depremin ardından tam 1 sene geçti. Onlarca kişi, onlarca aile yok oldu. Ben de üniversiteden en yakın arkadaşlarımdan birini kaybettim. Onu anlatmaya kelimeler yetmez ama aklımda kalan en bariz özelliği Malatya şivesiyle o tatlı konuşması ve çocuksu ruhuydu. En büyük hayali atanmak ve bir aile kurmaktı. Ne atandı ne bir aile kurabildi. Üniversitede çok samimi bir grubumuz vardı, bir gün muhabbet ederken kızlarla sırf gırgır olsun diye kim kaç yıl içinde evlenecek diye tahminlerde bulunmuştuk. Sıra ona geldiğinde senin en az beş yılın var, çünkü çok çocuksun sen diye takılmıştım. Baya gülmüştü bana, sonra da dostum şunu biraz düşür bari beş yıl da çokmuş demişti gülerek. Ben de asla olmaz seni anca 5 yıl kurtarır demiştim. Üniversiteden sonra da hep arayıp sordu. Arada kaç yılım kaldı dostum, diye takılırdı. Ben de daha var var deyince dakikalarca gülerdik. O kadar vefalı bir dosttu ki... Deprem gecesi kızkardeşi ile birbirlerine sarılı halde bulundular. Bu dünyaya tertemiz geldi, tertemiz gitti. Onu o kadar çok özlüyorum ki.. Ruhun şad olsun, güzel kalpli arkadaşım. Sen bu dünyada tanıdığım en güzel insanlardan birisin🥀
Reklam
398 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.