6

6 Şubat 2023 Maraş Depremi

1 member
Afyon Garındaki
Afyon garındaki küçük kızı anımsa, hani, Trene binerken pabuçlarını çıkarmıştı; Varto depremini düşün , yardım olarak Batı'dan Gönderilmiş bir kutu süttozunu ve sütyeni. Adam süttozuyla evinin duvarlarını badana etmişti, Karısıysa saklamıştı ne olduğunu bilmediği sütyeni, Kulaklık olarak kullanmayı düşünüyordu onu kışın; Tanrım gerçekten çocukluk günlerinizde mi?.. Eşiklere oturmuş bir dolu insan Keşke yalnız bunun için sevseydim seni.
Cemal Süreya
Cemal Süreya
Varto depremini düşün, yardım olarak Batı´dan Gönderilmiş bir kutu süttozunu ve sütyeni.
Cemal Süreya
Cemal Süreya
Şair, yaşamındaki bir başka ayrıntıyı anımsıyor. Yıllar önce Varto depremi çok yıkıcı olmuş ve dış ülkelerden de yardımlar gelmişti. Bizim insanımız “kır çiçeği” gibidir.
Reklam
Sistemik çöküş mevcut ve bunun sonucu da sistemik rant siyasetidir. Sistematik ve sistemik farklı şeylerdir. Sistematik dersen hükümeti suçlarsın, sistemik dersen siyasi rejimi suçlarsın.
Sanal Mezar Taşları
Sosyal medyalar bu deprem sonrası bir kısım mütevefalar için sanal mezar taşları oldu.
99 depreminde, muhalefeteyken eleştirdikleri her şeyin 100 katını iktidarken yapıyorlar. "Kimse sınanmadığı günahın velisi olmazmış" diye boşuna demiyorlar.
Kimse sınanmadığı günahın velisi olmaz
Depremin ilk saatlerinde ortada olmayan “devletlu” zevat, aradan saatler geçtikten sonra her köşe başından başlarını uzatıyor. İş yapmak adına bildikleri tek şey, açıklama yapmayı kesintisiz bir biçimde sürdürmek. Yapılan işlerin ne kadar beceriksizce yapıldığını tespit edenlere görünürde kırgınlık ifade eden “yetkililer,” el altından da gözdağı
Reklam
498 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.