8

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

2 member
Bir okur
Ben her zaman seçkin, ince, çekingen, ketum, zeki bakışlı, yumuşak huylu ama aynı zamanda canlı kızları sevmişimdir.
Parmak uçlarım yansa da, korlarla ateşli bir mektup yazardım sana.
Reklam
224 syf.
7/10 puan verdi
·
Liked
·
Read in 10 days
Kadınlar Günü
kadınlar gününde Virginia Woolf okuduk. Daha önce Virgin wolf'un kendine ait bir oda kitabını okumuştum onu daha çok sevmiştim.Kitapta olay beklemiyordum yazının şiirselliğine kendimi kaptırdım. İlk defa bilinç akışı tekniğinin yarısını anlamadım. giOrhan Pamuk kitaplarını okurken de çok iyi değildim. Ne oldu Kim ne dedi? Ya da şu an hangi zamandayız bilemedim. Kitabın dili gayet şiirseldi. Yazım dilini çok sevdim . Bir de d eniz fenerine çıkmaktan korkma metaforu çok iyiydi. Böyle bir kitabı okurken kendimi eksik hissettim, yer yer anlamak için kendimi yırttım. Sevgili Nane Kitap grubuyla nice kitaplara...
Deniz Feneri
Deniz FeneriVirginia Woolf · İş Bankası Kültür Yayınları · 20215.9k okunma
Ne güzel demiş Sabahattin Ali. 🌸
1glsmmm

1glsmmm

@gulsumptrkk
·
4y
Kadın bir erkeğe varmaz, kadın bir erkeğe verilmez ve bir erkek bir kızı almaz, (almak, vermek) bu tabirler kadını kıymetten düşüren, ona ahkar (en hakir) mahiyeti veren şeylerdir ve her şeyden evvel bu zihniyeti kadınlarımız kafalarından çıkartmalıdır. Bilmelidirler ki iki cins birbirleriyle hayatlarını birleştirirken yuvaya getirdikleri aynı kıymette şeylerdir ve koca mal sahibi değil, ortak, hayat ortağı demektir.
Sayfa 118 - Yapı Kredi Yayınları, 25. BaskıKitabı okudu
Çiçekçi
Georgia'nın çiçekleri klitoristleri, vulvalar ,vajinalar göğüs uçları, göbek delikleri kadın doğmuş olmanın sevinciyle kutlanan bir şükran ayinin kutsal kadehleriydi.
Sayfa 86 - SelKitabı okudu
~ Kadındın, ama önce insandın. Güzeldin, ama önce iyiydin... ~
Reklam
1,000 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.