8

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

2 member
Bir okur
DÜNYA KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN...
Selam olsun göğün yarısına Selam olsun kavganın gülen yüzüne Selam olsun Gül olana gül kokana. Zalime zulme siper olana Kadına Emekçi kadına Selam olsun… •
Ahmed Arif
Ahmed Arif
KADINLAR GUNUNUZ KUTLU OLSUN
kadınlar nedir +nedir çiçektir +çiçek midir çiçekler ne ister su ister +su mu alayım leylaya 19 lt'lik damacana mı alayım leylaya HSDHDJWBSDHAKWBDHDSM
Reklam
Sanmak ile olmak arasındaki uçurumdan hep nefret ettim!
Sayfa 223Kitabı okudu
Kimsenin doğrularını kabul etmek istemiyorum. Ait olmak değil, istediğim için kalmak istiyorum. Kimsenin sözlü, fiziksel, psikolojik şiddetine maruz kalmak istemiyorum. Yasalarla da korunmak istiyorum. Regl izni kabul edilsin istiyorum! Çalışan anneler için esnek çalışma saatleri olsun istiyorum! Eşit ücretlerde çalışmak istiyorum! Kahkahalar atmak istiyorum Bazen akşam vakti dışarda dolaşmak istiyorum Yaşadığımız yere göre değil, içimizden geldiği gibi giyinmek istiyorum! Sosyal medya hesaplarında kimsenin profilinde "evliyim" , "anneyim" yazısı görmek istemiyorum. Kadınlar buna mecbur bırakılsın istemiyorum! Boşanmış kadınların etrafında pusuya yatmış ahmak sürüsü görmek istemiyorum. Bosanirken de evlenirken de kadınların da söz hakkı olduğu bir toplum istiyorum! Toplumu var eden biz kadınlar; Yaşamak, insan gibi, kadın gibi yaşamak Ve Özgürlük istiyoruz...
Zalime, zulme direnen, siper olan, hayatın her alanına anlam katan, hem kendini, hem çevresini, hem dünyayı değiştirmeye, dönüştürmeye çabalayan, hayatın her alanında, toplumun her kesiminde var olma mücadelesi veren, en çok da sevdikleri tarafından katledilen, yine de kendi başının çaresine bakmayı öğrenmiş, güçlü, emekçi kadınlara selam olsun.... 8 Mart'ın bir farkındalık günü olduğunu unutmadan tüm Emekçi Kadınların günü kutlu olsun.
8 Mart... Kutlu ve Ölümsüz Olsun...
Yeni Türkiye'nin yöneticileri, kadının yalnızca kocasının eşiti olarak kabul etmekle kalmıyor, dahası, onu özgür bir kişilik olarak algılıyorlardı.
Sayfa 12 - Cumhuriyet YayınlarıKitabı okudu
Reklam
Geri199
1,000 öğeden 991 ile 1,000 arasındakiler gösteriliyor.