Profil
"Hepimiz beğenilmek isteriz; özellikle de hayranlık duyduğumuz insanlar tarafından."
"Elbette beğenilmek güzeldir. Ama beğendiğin kişi tarafından olunca anlamlıydı."
dada tranko
18 yaşında insan bazen beğenilerini prestij malzemesi hâline getirebiliyor.
Sayfa 4 - 2022/42Kitabı okudu
"Hoşlanıp hoşlanmayacağını merak edip koluna girdim, ama hiçbir zevk vermedi; bıraktım. Bu ayrıntılar neden ama? Acı sonu geciktir­mek için."
"Seni sen olduğun için beğenmiyorsa ona ihtiyacın yok demektir."
"Günümüz toplumunda çoğu insan için baskın değerler beğenilmek, kabul görmek ve onaylanmak olduğuna göre; çağımızda en büyük endişe kaynakları beğenilmemek, dışlanmak ya da onaylanmamaktadır."
Anlaşılabilme umudunu tüketen insanlar, dünyayla ilişkilerini beğenilme üzerine kurma eğiliminde oluyorlar, kurtulması güç bir tuzağa düştüklerini fark edemeden. Çünkü beğenilmeyi merkez alan bir dünya, insanın kendi içinde giderek daha sıkı kilitlenmesine ve çıkışı bulunamayan bir yalnızlığa gömülmesine neden olabilir. dolayısıyla, kendini var hissedebilmenin tek yolu da beğenilmenin sürekliliğini sağlamaya yönelik bir hayat tarzı. • Beğenilme öylesi bir iptila ki bu ihtiyaç karşılanamadığında yaşanabilecek bozgundan kaçınmak için sergilenmekte olan performansın aralıksız sürdürülmesi zorunlu hale gelir. Bunun sonucu olarak, hayatını beğenilme üzerine kuran insanların derininde, çoğu zaman dışarıdan farkedilmeyecek kadar iyi maskelenmiş bir depresyon yaşanır.
13 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.