Giriş Yap
Ödünç Kalpler Kooperatifi
Yamankalay Mahallesi, yokuş yolları, günde on ekmek tüketen evleri, başkasının derdine musallat olan insanlarıyla çok kapılı koca bir evidir muhitin. Sağa sola giden esnaf eşiğe koyduğu sandalyeyle kitler kapısını.
Sayfa 69 - Everest Yayınları
Reklam
·
Reklamlar hakkında
“İnsanların ortak bir yaşam sürmesi ancak ayrı ayrı bireylerden daha güçlü bir çoğunluğun bir araya gelmesi ve bireylerin karşısında tek bir bütün halinde çıkması ile mümkündür. Bu topluluğun gücü, “kaba kuvvet” hükmü verilen bireyin gücü karşısında hak olarak tesis edilir.”
Sayfa 111 - Zeplin Yayınları
“Sağlıklı bir ilişkinin odaklanması gereken üç temel şey yakınlık, tartışmaları sağlıklı yapmak ve ortak bir amaca inanmaktır. Sınırlar da bu odak noktalarının kaybolmaması için vardır. Mutlu bir beraberlik ancak bu şekilde sürdürülür.”
Sayfa 135 - Destek Yayınları
Reklam
·
Reklamlar hakkında
"Dostlarım, tarih ne soru sorar, ne de onay verir. Dönülmez bir şeydir tarih. Tıpkı onu çizen kalabalıkların sesi gibi. Biz de o çağrıyı dinleyelim: Örgütlenelim kardeşlerim. Örgütlenelim. Örgütlenelim. Örgütlenelim."
"Ya birleşeceğiz ya da yenileceğiz. Bizim irademiz, benimsenmeyenlerin, unutulanların, baskı altında kalanların iradesi, ortak bir inanç ve ortak bir amaçla bizi birbirimize sapasağlam bir kaya gibi kaynaştıracak. Her bir kişinin, kazançla, konforla, çıkarla ilgili kendi küçük sorunlarını bir tarafa bırakacağı zamana gelmiş bulunuyoruz. Şu an, her bir kişinin kendi benliğini koskoca bir akıntının içine katıp, yükselen o dalgaya kendini bırakması anıdır. O kabaran dalga hepimizi, isteyeni de, istemeyeni de kapıp geleceğe doğru sürükleyecektir."
30 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14