Profil
Bazen ceza bir hayatın batması demektir
Sonsuz Kitap 1. Baskı 2009Kitabı okudu
Sanki içindeki yalnızlığı ağzından çıkan her kelimeyle boğuyordu.
Sayfa 16
Alçaklık Meziyeti
Alçaklık konusunda onlar olsa olsa hevesliydiler; ama Abuzer Reis bu iş için para alıyordu. Dolayısıyla gerçek şerefsiz oydu.
Sayfa 173 - Kaptan Efendimiz Diyavol PaşaKitabı okudu
"Seksin kendisi bir ceza biçimi olarak da kullanılırdı. Asurlularda bakire bir kıza tecavüz eden evli bir adam suçlu olarak görülürken, asıl cezayı karısı çekerdi. Hukuk, kadının tecavüz edilsin diye kurbanın babasına teslim edilmesini öngörüyordu."
"Bazen rasgele bir temas bile ahlaksızlıkla suçlanmaya yol açıyordu; sözgelimi fırtınadan korunmak için barınak arayan bir çobanın bir saatliğine bir kadının evine sığınması gibi. Diğer yakın temaslar daha yumuşak muamele görüyordu. 1623’te Rcihard Tench başka bir adamın karısını öpüp göğüslerini okşadığını itiraf ettikten sonra sadece uyarı cezası aldı."
"Sıradan insanlar için mastürbasyonun cezası, eylemi yapan kişiye ve yapılış tarzına bağlıydı. Sözgelimi yapay araçlar kullanan kadınlar, erkeklerden daha sert cezalandırılıyordu. Mekanik yardım alan erkekler sadece kırk günlük cezaya çarptırılırken, yapay penis kullanan bir kadın eğer penisi yalnız başına kullanmışsa bir yıl, bir kadınla paylaşmışsa üç yıl cezaya çarptırılıyordu."
136 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.