Çocuk Bilim

TAKİP ET
koseli-arti
48 syf.
·
72 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitap, 'Bilim insanı nasıl olunur, hangi araç-gereçler kullanılır?' başlıkları ile başlayıp mevsimler, kuvvetler, fosiller, ışık, ses, duyularımız, vücudumuz, yaşam alanları, bitkiler vs. gibi çocukların hep merak ettikleri konularla devam etmektedir. Canlı ve ilgi çekici resimleri ile dikkat çekmektedir. Her konu hakkında 2 sayfalık resimli anlatım bazen uygulama, bazen ufak çaplı deneyler bulunmaktadır. Konuları gerçek hayata da uyarlayıp üzerinde bolca sohbet edip konular iyice pekiştirilebilir. Çocuklarımızla hem eğlenceli hem verimli zaman geçirmek için ufuk açıcı buldum. Tek eleştirimiz kitabı öyle beğendik ki etkinlik, deney daha fazla olsun istedik. 4- 5 yaş itibariyle rahatça okunabilir. Çevresinde olan biten karşı duyarlı olan, çok soru soran çocuklara öneririm.
kamera
Bilim İnsanı Olacağım
kamera
Catherine Ard
ucnokta_yatay-1
yildiz
10.0/10 · 4 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
32 syf.
·
10/10 puan
"Bilim bunu çözer" serisindeki eksik olan son kitabımız da bugün elimize geçti ve oğlumla kitap sayesinde çok çok güzel zaman geçirdik. Sadece kitabı okurken değil, kitapta bahsi geçen taç yapraklar, yeşil olmayan yapraklar, tohumlar, emici tüylerin ne olduğu hakkında konuşurken de ve bahçede bunları ararken de. Emici tüylerin bitkilerin kökünde bulunduğunu bu kitap sayesinde öğrendik ve topraktan dikkatlice bir otu köküyle beraber çıkardık.Ve en sonunda bulduklarımızı bir kağıda yapıştırıp, eserimizle övündük, tabi ki de herkese gösterdik. Doğaya meraklı çocuklarınız varsa kitaba bayılacaklardır, sonrasında yapacağınız araştırmalara da. 4 yaş sonrası için ideal olacaktır. İyi okumalar...
kamera
Ne Ödevi?
kamera
Linda Hayward
ucnokta_yatay-1
yildiz
10.0/10 · 9 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
32 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
İrem, dikkat çekmekten hoşlanmayan, bu tür ortamlardan kaçan bir çocuk, örneğin öğretmeni ona bir soru sorduğunda. Bir gün derste öğretmeni hayvanların kamuflaj tekniğini anlatınca ise her şey değişir. Tübitak'ın 'Bilim bunu çözer' serisindeki bu kitap kamuflajın ne işe yaradığı, hayvanların bu tekniği neden kullandığı üzerine çocukların düşünmesini sağlamaktadır. Serideki her kitap gibi tavsiye edilir.
kamera
Neredeyse Görünmez İrem
kamera
Daphne Skinner
ucnokta_yatay-1
yildiz
9.3/10 · 8 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
24 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Önce kitabın arka sayfasından origami köpek yapımını öğreniyoruz. Ardından Kitanai isimli origami köpeğimiz ile solucanın bahçedeki arkadaşlığı sayesinde toprağı keşfediyoruz. Toprağın neden bu kadar özel olduğu, toprağın içindekiler, topraktaki yaşam döngüsünü olabildiğince basitleştirilmiş bir şekilde öğreniyoruz. Tübitak'ın 'Origamiyle Bilim' serisini sadece çocuklar değil büyükler de seveceklerdir.
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
32 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Güneş sistemi, Güneş, gezegenler ve özellikleri, uydular gibi konular hakkında benim de hiçbir şey bilmediğimi gösteren ve oldukça ilgimi çeken, derinlemesine daha da fazlasını öğrenme isteği yaratan bir kitap oldu benim için. Oğlumla gezegenler hakkında bir etkinlik yaparken oldukça yararlandık. Serinin diğer kitaplarında olduğu gibi her sayfasındaki mükemmel resimler ve bilgiler eşliğinde Güneşi, gezegenleri öğrendik. Bu konuları merak eden çocukların ilgisini çekecektir. (Serinin 2. seviye kitaplarından.)
kamera
National Geographic Kids - Gezegenler
kamera
Elizabeth Carney
ucnokta_yatay-1
yildiz
9.6/10 · 33 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
32 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Tübitak'ın 'Bilim bunu çözer' serisi de bayıldığımız başka bir seri. Çocuklara bilimi sevdirmek, anlatmak için tercih edilecek en iyi kitaplardan sanırım. Kitabımız, her türlü gürültüden yorulmuş olan babaları ve anneleri ile beraber sessiz bir köye gelen iki kardeşin o sessizlikte duydukları sesleri, küçük kardeş Ozan'ın korkuları eşliğinde eğlenceli bir hikaye ile kendini merakla okutmaktadır. Hikayenin arasına serpiştirilmiş olan ufak dipnotlar kulaklar, tiz ses, baz ses, yumuşak ya da yüksek sesler hakında bilgiler vermektedir. Şiddetle önerilir.
kamera
O Ses Ne / Bilim Bunu Çözer
kamera
Mary Lawrence
ucnokta_yatay-1
yildiz
10.0/10 · 7 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
;