Giriş Yap
siz çocuğa ödülle iş yaptırttığınız an çocuk heyecanlanır ve ödül için o işi yapar. ama o ödüle kısa bir süre sonra alışır. artık heyecanlanmaz. iş yaptırmak için bu sefer ona daha büyük bir ödül vermeniz gerekir. bunun da sonu yoktur.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Bir çocuğun bağırması, ağlaması, kızması, tırnak yemesi bir perde aslında. Arkasında, aslını barındıran bir perde.
Ebeveynlik stresi
Bir bebek ağladığında bunun bir dizi nedeni olabilir ama tüm bebek ağlamalarının altında yatan tek bir sabit vardır: Stresli hissediyordur. Ebeveynler de öyledir. En önemli soru: Ne yapmalı? En önemli cevap: Yanıt verin. Bu kadar. Yanıt verin. Bebek bu yeni ve yabancı dünyada ne için ağlıyor olursa olsun ve kabul edelim ki bu dünya oldukça korkutucudur, bebeğin anlaması gereken ilk şey güvende olduğudur. “Endişelenme ufaklık baban burada. Anne burada.” Bu hayattaki ilk ve çok önemli derstir ve uzun vadeli etkileri vardır. Her zaman kolay olmayacak ama zor zamanlarda biri senin yanında olacak diyorsunuz. Bazı stresler “normal” hatta iyi olarak kabul edilse de çocukta sürekli stresin uzun vadeli olumsuz sonuçları olduğu kanıtlanmıştır.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Zengin Bir erken Dil çevresi oluşturmak
Zengin erken dil çevresinin bebeğin ve küçük çocuğun beyin gelişimi için kritik öneme sahip olduğunu biliyoruz. OMK’nin bizim için önemli soru ebeveynlere çocukları için optimum faydayı sağlayacak şekilde bu çevreyi kurmalarında nasıl yardım edeceğimizdi. Sonuç OMK’nin temel stratejisi olan üç K oldu: Kavrayın, Konuşun ve Karşılıklı Yapın. Üç K bebek ve küçük çocukta optimum beyin gelişimi için bir çevre yaratma amacını güder. Beyin gelişimi üzerine dile maruz kalmanın karmaşık bilimini, ebeveyn- çocuk etkileşimini arttıran, erişimi ve kullanımı kolay bir programa dönüştürürken bunu günlük hayatla kaynaştırır.
248 syf.
·
327 günde okudu
·
10/10 puan
Ödül (ceza) yoxsa demokratik aile olmaq?
Uşaqların tərbiyəsində və mən deyərdim ki, hətta ailə tərbiyəsi, məktəblərdə qiymətləndirmə məsələləri və s. mövzularda çox dəyişik fikirlər aşılayan bir kitab. Ənənəvi üsulları darmadağın edir, sizə başqa bir yol göstərir. Bu yol daha asan bir yoldurmu? Xeyir. Hətta daha çətin bir yoldur. Amma daha güvənli bir yoldur, daha etibarlıdır, daha təhlükəsizdir. Hədiyyə verərək iş gördürmə, elə et ki, gələcəyə yetişdirdiyin insan öz məsuliyyətlərini anlasın...Ana fikir budur. Amma buna necə nail olmaq olar? Anlamaq üçün kitabı oxumaq lazım...
Beni Ödülle Cezalandırma
8.6/10 · 5,3bin okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
129
1.290 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14