1000Kitap Logosu

Çocuk Gelişimi

4 Takipçi
TAKİP ET
220 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Kitapta çocuğun ruhsal gelişimine katkıda bulunacak, ebeveynle olan bağını güçlendirecek oyunlardan bahsediliyor. Disipline etmek istediğiniz konularda da sert bir disiplin yöntemindense oyunu bir disiplin aracı olarak kullanabilmenin yollarını gösteriyor. Bazı oyunlar küçük yaş grubuna bazıları daha büyük yaş grubuna hitap ediyor ama bölüm bölüm ayrıldığı için ilginizi çeken konuyu okuyabilirisiniz. Yenidoğandan bebeği olan ebeveynler dahil tüm ebeveynlere tavsiye ederim.
Oyun Oynama Sanatı
Okuyacaklarıma Ekle
2
Genel olarak, 4.ayda çocuk destekle oturur. 5.ayda kucakta ve çocuk sandalyesinde oturur. 7-8.ayda desteksiz bir süre oturur. Emekleme çabası başlar. Yardımla birkaç saniye ayakta durur. 9-12.ayda emekler. Tutunarak ayağa kalkar. Eşyaya tutunarak ayakta durur. Destekle yürür. 13-18. ayda tek başına yürür. Sendeleyerek koşar. 19-24.ayda sandalyeye çıkar ve oturur. 2 yaşında düşmeden koşar. Ayak parmaklarının ucuna basarak yürür. Yardımla 15-30 cm yükseklikten atlar. 3 yaşında 3 tekerlekli bisiklet kullanır. Merdivenleri kolayca inip çıkar. 4 yaşında takla atar. Parmak ucunda durur. Ayaklarını değiştirerek merdiven iner. Her yere tırmanır. 5 yaşında 2 tekerlekli bisiklet kullanır. (Motor Gelişim)
1
Ankara köylerinde şu inanca rastlanmaktadır: 'Çocuklar ne oyun oynarsa o sene o iş olurmuş. Çocuklar kuyu kazarak oynarlarsa o sene bolluk olur, ekin kuyuları kazılırmış. Ev yaparak oynarlarsa yapı çok olurmuş.' 'Oyun Gelişimi'
2
...
1.000 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.