Giriş Yap
Taciz görmüş çocukların kendilerini işlevsel olmayan ailelerinden ayırmalarının çoğunlukla zor olduğunu, oysa çocukların sevgi dolu, iyi anne babalardan çok daha az çatışmayla uzaklaştıklarını hastalarıma açıklıyorum. Sonuçta iyi bir ebeveynin görevi, çocuğunu evden ayırabilecek kadar güçlü kılmak değil midir?
Irvin D. Yalom
Sayfa 13 - Pegasus Yayınevi
Doğrusu buydu… Doğanın kanunu… Ama artık vazife sizin. Bu oyunun bir kuralı var. Sobelenen Körebe olur… Siz, beni değil, ben sizi sobeledim Başkomiserim, artık Körebe sizsiniz. Çocukların intikamını siz alacaksınız… Tacizcilerle siz başa çıkacaksınız.
!tetikleyici uyarısı!
Bir sözün, davranışın, çocuğun cinselliğine zarar vermesi ona "cinsel t*ciz", "cinsel *st*sm*r" diyebilmemiz için yeterli.
!tetikleyici uyarısı!
Dünyadaki herkes "Çocuk istismarına dur de!" diyen bir görsel paylaşsa ve yine herkes bu görsellerden en az onunu okusa, dünyada çocuk istismarında hiçbir değişiklik olmayacaktır; zira çocuk istismarının yanlış olduğu, bu istismarı yapanlar da dahil olmak üzere herkes...
"Çocuğa bunu yapacak kişi için, çocuğun cinsiyetinin erkek ya da kız olması pek önem taşımıyor. Kız çocuk sayısı daha çok ama istismar edilmiş erkek çocuk sayısı da azımsanamayacak kadar. Erkek çocuğun bilinci biraz yerine geldiyse, cinsellik konusunda farkındalığı az da...
2346
60 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.