Çocuklar ve Büyükler

Profil
The Outsider (2020)
Çocukların, ebeveynlerinin günahlarının acısını çekmesi çok kötü bir şey...
- "Of! Hele bir de nedenini öğrendikleri zaman ne olacak?" dedi Tom Mattingly. + "Ve er geç öğrenecekler. Son zamanlarda çocuklar internetin, Facebook'un ve Twitter'ın bağımlısı oldular."
Sayfa 104 - Stephen KingKitabı okuyor
Reklam
Ölüm etrafımda kol gezerken, uzun zamandır hayattayım, hayatın bitişiyle tanışmak istemiyorum. Elbette birgün hayatın sonuyla yüzleşmek zorunda kalacağım. Ama bunun bir önemi yok. Asıl mühimi benim ölümümün ya da yaşamımın, başkalarının hayatını nasıl etkilemiş olacağı...
Çalışmalar, yüzüne botoks uygulatan annelerin çocuklarının, empati kurmayı kolaylaştıran ifadeleri göremediklerinden, anneleriyle duygusal bağlarını kaybettiğini gösteriyor...
Sayfa 15 - Martin LindstromKitabı okudu
Büyükler hiçbir şeyi kendi kendilerine anlamaz; onlara sürekli açıklamalar yapmak da çocuklar için son derece yorucudur.
Sayfa 2 - Türkiye İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okudu
Çok doğru.
Büyükler birtakım masallar anlatıyorlar ve çocukların her anlattıklarına inandıklarını düşünüyorlar.
Reklam
Bilgilendirme! Çocuklar hemen sistemin açığını bulur hocam.
Tarihin hiçbir döneminde çocuklar bugünkü kadar ezilmemiştir, kişiliksizleştirilmemiştir ve onursuzca eğitilmeye çalışılmamıştır.
Reklam
Büyükleri taklide çalışan çocuklar ve gençler her işe hatayla, hatta kusurla başlar.
Sayfa 70 - Indigo Kitap 21. Baskı Kasım 2020Kitabı okudu
ilgilenmek
Çocukla ilgilenmenin ne demek olduğunu kendi çocukluk döneminde doyasıya yaşamamış bir kişinin çocuğuyla ilgilendiğini zannetmesi çoğu defa bir yanılgıdan ibarettir.
79 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.