Deneme, İnceleme, Edebiyat

Profil
okumuyorsak, hayatımızda kitabın iki cümlelik yeri olmamışsa, bir anlamı da olmaz, eksikliği de. büyük çoğunluk nasıl yaşıyorsa öyle yaşar gideriz dünyadan : kendimize tapınarak, yaptığımıza hayran, hayatımızı biricik sanarak...
Çünkü gerçek sanatçı, bu dünyada rahatı kaçmış kişidir. Yükseklik korkusu olan bir kuş gökyüzünde nasıl yaşarsan o da yeryüzünde öyle yaşar.Ve kaçan rahatını belgelemek için kaleme(sanatına )sarılır. Yazması gereken neyse onu yazar bu durum bir icattan sonra alınmaya çalışan patent belgesine benzer.
Teşhirci sayısı arttıkça, toplumdaki röntgenci sayısı da artar.Teşhircileri etsikisiz hale getirmenin yolu; yetenekli, sağlıklı ve aklı başında insanlari görmekten göstermekten geçiyor.
Bu yüzden hiç korkmadık biz Umudumuz hep Allah’tandı. Derdimize yüksel dedik, istediğin kadar yüksel! Nasıl olsa geçmeyecek misin? Zalimlere güçlen dedik, dilediğin kadar güçlen! Nasıl olsa düşmeyecek misin? Öyle oldu, olacak. Bu dünya iyiyle kötünün arasında bir yerde Ama günü geldiğinde iyilerden taraf olacak. - İLHAN DİLEK
Gabriella ve Celestine
Bu kitapta iki genç melekbilimci Gabriella ve Celestine benim dikkatimi çekti. Araştırmalarla ilerlerken yaşamları dikkat çeken durumlari ve dost olma çabaları belkide bundan dikkatimi çekti
Asi Melekler
Asi Melekler
536 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
1 saatte okudu
Asırlardır bilim insanlarının, din adamlarının ve filozofların cevabını aradığı ancak bir türlü sonuca varamadığı; “Nereden geldik?” ve “Nereye gidiyoruz?” soruları, bilgisayar uzmanı, oyun teorisyeni, mucit ve teknoloji dünyasında âdeta “ruhani lider” sayılan bilim insanı, Edmond Kirch’ün de kafasını fazlasıyla karıştırmaktadır. Edmond Kirch de kendini, sahip olduğu teknolojiyi kullanarak yıllar boyu süren çalışmalarıyla bu sorunun cevabını bulmaya adar. Edmond Kirch, çalışmalarını tamamlayıp tüm dünyanın merakla beklediği, insanoğlunu başlangıçtan günümüze meşgul eden iki temel soruya cevap olacak sunumu için sahneye çıktığı sırada gizemli biri tarafından öldürülür ve sunumu yarıda kalır. Edmond Kirch’ün davetlisi olarak sunuma katılan ünlü simge bilimci Robert Langdon ve İspanya Prensi ile nişanlı olan davetin sunucusu Ambra Vidal, yarım kalan sunumu tamamlamak ve kendilerini öldürmek isteyenlerden kurtulmak için birlikte hareket ederler. Sürükleyici bilim-kurgu romanlarıyla tanınan Amerikalı yazar Dan Brown’ın kaleme aldığı “Başlangıç”, dünyanın var oluşuna ilişkin sorulara kendi kurgusu içerisinde cevaplar üretmeye çalışır. Mekân tahlilleriyle de olay örgüsünün gerisinde kalmayan bu eser, Robert Langdon’un yeni bir macerasın daha okuyucu ile buluşturur.
Başlangıç
BaşlangıçDan Brown · Altın Kitaplar · 201721,3bin okunma
Bir ümit damlası, sonsuz hayatın sırrını keşfeden bir simyacının imbiklerinden süzdüğü sihirli bir su gibi, duygularımızın üstüne damlayıp, eskimiş çiçekler gibi solan o duyguları yeniden diriltip canlandıracak ;o bir damla ümidi arıyoruz.
Sayfa 141 - Can Yayınları - 17.Basım
Kendi derinlerinliklerimize doğru çekiliyoruz,bizim için en kıymetli olan anılarımızı, duygularımızı, sevinçlerimizi, özlemlerimizi, ağır bir savaş yenilginden sonra kaçan göçmenler gibi küçük bohçalara sarıp derinliklerimize doğru yaptığımız bu uzun yürüyüşte yanımızda götürmeye çalışıyoruz.
Sayfa 142 - Can Yayınları - 17.Basım
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.