Giriş Yap
Edebiyatın dil olarak dili kullanan bir dil olduğu söylenebilir. Dilin zarar görmesinden en çok etkilenecek olan sanat, edebiyattır. Bozuk Türkçe ile resim, heykel müzik yapılabilir. Fakat ihmal edilmiş bir Türkçe ile dilini sevmeyen bir edebiyatçılar topluluğu ile Türk edebiyatı seviye kaybeder, geriler ve dil olma yani sistem yerine, bir ağız olma basamağına iner.
Günaydınlar
instagram.com/reel/Cn42LCJBPr... Arapça geniş bir dildir. Kürtçe ve Türkçe gibj. Türkçe "evim" derler. Arapça da ise "beyti" derler. Ev, beyt demek Arap dilinde. Farklı Arap lehçelerine göre "evim" kelimesinjn farklı tabirleri var.
Stanley Cavell
"Dil zihnimize fırsat tanır ama baskı yapmaz."
Ne olursa olsun, anadilinin orijinal aksanını bozanlardan hep nefret etmişimdir. Ülkesinden uzakta doğup büyüdüğü için dilini döndürememeyi kendine hak görenlerden iğrenmişimdir. Kesinlikle bir özrü yoktur, ağzı yaya yaya Türkçe konuşmanın. Bir insan ya bir dili konuşamıyordur ya da doğru aksanla konuşuyordur. Ortası yoktur!
Mâlâyâni Konuşmanın Sebebi
Malayani konuşmanın sebebi, kişinin bilmeye ihtiyacı olmadığı bir konu hakkında çok hırslı olmasıdır. Ya da hoşuna gittiği için sözü uzatması veya zamanını faydası olmayan şeyleri anlatarak tüketmesidir.
İmam Gazali
Sayfa 40 - Semerkand
234102
1.014 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.