Din

21,2bin Takipçi
TAKİP ET
koseli-arti
Bir ayet var; dünyayı arkana attırıyor, güven veriyor, huzur veriyor, kuvvet veriyor, iman veriyor... "... Hasbünallahü ve ni'mel vekil. Allah bize yeter, O ne güzel vekildir. "
Kitap okuyun, hayatınızı değiştirecek o cümleyi bulmak için. Dua edin, hayatınızı değiştirecek o duayı bulmak için. Temiz kalın, hayatınızı değiştirecek temiz bir sevdaya tutulmak için. Unutmayın; Hz. Fatıma’lar, Hz. Ali’lerin nasibidir..
Geçenlerde 'spiritüel yaşam'la ilgili bir yerdeyiz. Bir hanimefendi yanıma geldi. Daha tanışalı 2 dakika bile olmamışken, benim hakkımda çok özel bilgileri, annemle aramızda geçen konuşmaları hatta bir gün önce kaybolan kedimi bana anlatmaya başladı. "Siz ne iş yapıyorsunuz diye sordum. İsim vermek istemiyorum, bu konularda ünlü bir kadın. 'Ben bunları hissediyorum, kalbime doğuyor' dedi. Ben de (cinleri kast ederek) 'Size üflüyorlar' dedim. 'Yok' dedi, 'öylr olsa bilirdim.' Bir hocam, bu tarz şeyler bana bulaşmasın diye üzerimde taşımam için helal yoldan hazırlanmış bir vefk verdi. Okuyup, üstünde taşı dedi. O hanımefendinin yanına o vefk ile gittim. Bu kez hiçbir şey okuyamadı. Sıfır. Hocama bunun sebebini sordum. Ayetlerde olan şeyi söyledi bama: Hiçbir müslüman cin, insanlarla irtibata geçmez. Seninle ayet ve hadislerle de konuşsa, o kafirdir. İnsanlarla irtibat kurmaları haramdır çünkü. En kallavisi bile 10 bilgi verse, 7'si doğru 3'ü yanlıştır. Hiçbir zaman tam doğru bilgi vermezler insanlara.
Bu yol zor bir yol. Güller ve çiçeklerle döşeli bir yol değil. Dikenlerle bezeli kanlarla süslenmiş bir yol. / Seyyid Kutub
10bin öğeden 31 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.
;