Giriş Yap
işlerine geldiği zaman yirmi sekiz sene önce fransa'nın yaptığı soykırımdan bahsediyorlar, politika adına... yirmi sene sonra sizde Doğu Türkistan'da yapılan soykırıma ses çıkarmamakla anılacaksınız!
1 yorumun tümünü gör
Reklam
Damulla, kitabında ümmete şöyle seslendi: "Vakit gaflet uykusuna dalıp uyuma zamanı değil, cahillikten kurtulma, ilimle dirilme zamanıdır. Umursamazlık ve isteksizlik zamanı değil, çalışma, gayret gösterme, istiklal ve istikbal mücadelesi verme vaktidir. Düşmanın her geçen gün güçlendiği bir ortamda uyumak, ölmek demektir. Zira uyumak ölümün arkadaşı ve mukaddimesidir. Hiçbir şey geçmiş değildir. Zamanımız ve fırsatımız varken dinimiz ve istiklalimiz için cihad edelim."
Osmanlı ve Doğu Türkistan
Seyyid Yakup Han'ın 100pare top atışıyla selamladığı Osmanlı subayları, Orta Asya İslam Alemine adeta yeni bir hayat aşılamıştır.Bu sayede de Doğu Türkistan'a gönderilen ay yıldızlı Türk bayrağı Kaşgar semalarında dalgalanmış,hutbe de Osmanlı padişahı adına okutulmuştur.Yakup Han bununla da kalmamış, bastırdığı paralarla da Doğu Türkistan'daki Osmanlı'nın hakimiyetini ilan etmiştir.
Abdülhamit'in Akıl Oyunları, Ömer Faruk İspirSayfa 355 - Sultan 2. Abdülhamit Han
Reklam
Zulüm altında inleyen tutsak Türkleri kurtarmak için yapılacak fedâkârlıktaki ihtişam o kadar parlaktır ki, Türklüğün ölmezliğinin senetlerinden biri olacaktır.
Doğu Türkistan; Türk olmanın bedelinin kanla ödendiği topraklardır! Soydaşlarını unutma Türk! Doğu Türkistan' kanayan yaramız.. 🥀
·
2
16
156 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42