Profil
1haftadir yoktum hastaydım 🤧💉🤒🌬️🌡️Urfada da havalar bir acayip bir soğuk bir yaz gibi sıcacık ince mi giyinelim kazak mi giyinelim şaşırdık ya kasımın ortasindayiz heryerde kar bizim burda yazın sıcaktan bunaliyoruz hahoooo dercesine Kışında böyle kombiyi açalım mı acmayalimmi diye işte böyle (kısacası hastalık kapıda geliyorum demiyor maalesef)
#alıntılar Allah buyurdu ki , kimin bedenine , evladına veya malına bir musibet gelir, o da güzelce sabrederse , kıyamette ona hesap sormaya haya ederim. Seni gözyaşlarıyla harmanladım geceme kattım . Sizi sevmedim zalim acılar ama size de elveda demek yakışır. Dünya kısacık Dünya yalan Çabucak geçiyor yıllar. Önümüzde ne var kimse bilmiyor. Gücünüz yetiyorken namaz kılın şükredin . Rabbimiz'in yüceliği ibadetlerle ne artar ne eksilir. Herşey insan için. Kanuni Sultan Süleyman'ın hastalık anında söylediği; “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi , olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi
Muhammed Sami OğuzKitabı okudu
256 syf.
·
Puan vermedi
ÖLÜMÜN KIYISINDA ( Bir Poems Sendromlunun Günlüğü ) MUHAMMED SAMİ OĞUZ Bu kitap bir gerçek hayat hikayesidir. Kitabımızın kahramanı yazarımız Muhammed Sami Oğuzdur. Muhammed bey İstanbul'da çalışırken ve Kastamonu - İstanbul arası mekik dokurken ne olduğunu anlamadan kendini hastanede bulur . Poems sendromu ve castleman hastasıdır. Muhammed bey bu günlüğe yayınevinin sahibinin tavsiyesiyle yazmaya başlar . Yazar bu kitapta hastalığını tanıtıyor , hastalığın belirtilerini , yaşadıklarını, çocuklarından ayrılışını, akrabalarının hastalık sürecinde nasıl destek olduklarını, sabrı , umutlu olmayı , tevekkül etmenin önemini , şükretmenin önemini sağlığın önemini ve hasta ziyaretinin önemini anlatıyor. Ben okurken hem üzüldüm , hem tevekkül ettim hem şükrettim .Tabi konusu itibariyle süreç hastanede geçtiği için okurken birazda sıkıldım . Poems nedir? Diye soracak olursanız : POEMS sendromu polinöropati, organomegali, endokrinopati, monoklonal proteinemi ve cilt (skin) bulguları ile seyreden bir antite olarak tanımlanmaktadır. Bu hastalıkta periferik nöropati tabloya hakim klinik bulgudur ve POEMS sendromu tanısı için en önemli kriterdir. En belirgin bulguları, kronik progresif polinöropati ve motor güçsüzlüktür. Baş harfleri ile POEMS ismini oluşturan belirtiler dışında; sklerotik kemik lezyonları, periferik ödem, asit, effüzyon, polisitemi, güçsüzlük ve çomak parmak gibi daha bir çok belirti eşlik eder. Elde ve vücutta uyuşma ,yan yatamama zayıflama, iştahsızlık, ve yazı yazarken zorlanma yürüyememe bu belirtilerden bazılarıdır.
Ölümün Kıyısında
Ölümün KıyısındaMuhammet Sami Oğuz · Mevsimler Kitap · 20168 okunma
"Hayat yüzünden değil, hayata bakış şekli yüzünden hastaydı."
"Hastayım doktor.../Tövbelerim ağrıyor.........!.......". "Cereyana tutuldum sevdanın kapı eşiğinde İnce bir hastayım beni bağışla Dokunsan soluklaşacak bakışlarım Konuşsan yok olup gideceğim… Galiba yüreğimden üşüttüm…"
Kahraman Tazeoğlu
Kahraman Tazeoğlu
youtu.be/YY-U2r8BrWQ🎶🤧☕📚
Hastalığın hafifleşmesini istersen, merak etmemeye çalış. Yani hastalığın faidelerini, sevabını ve çabuk geçeceğini düşün, merakı kaldır, hastalığın kökünü kes.
"Ama bir insan teşhis tablosundaki isimlerden çok daha fazlasıdır!”
29 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.