İlişkiler

16,9bin Takipçi
TAKİP ET
koseli-arti
176 syf.
·
Puan vermedi
Küre-i arz üzerindeki her şey zıttıyla kâimdir. Siyah ve beyaz, gece ile gündüz, yaz ve kış gibi... Kadın ve erkek de bu tasnifin içerisinde yerini alıyor. Bir evliliğin amacına ulaşması ve güzel bir toplumun inşası için gereken aile modelini detaylı bir şekilde okuyoruz. Ayetler, hadisler, Kadın-erkek farklılıkları, kadın -erkek psikolojisinin evliliğe ve sosyal hayata yansımaları olumlu ve olumsuz taraflarıyla ele alınmış. Evlenmeden önce okumanızı tavsiye ederim muhakkak.
kamera
Sevmek Bu Kadar Güzelken
kamera
Sema Maraşlı
ucnokta_yatay-1
yildiz
7.8/10 · 690 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
180 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Tam bir gençlik dizisi kıvamında olan, yer yer tebessüm ettirip, yer yer yaşattığı yoğun duygularla hüzünlendiren Tuna Kiremitçi'nin ilk romanı Git Kendini Çok Sevdirmeden çok beğendiğim bir kitap oldu. Bu tarza bayılıyorum. Bohem bir hayat yaşayan dünya umrunda olmayan Fırat, kaçamak aşk yaşayıp hamile bıraktığı Esra, Fırat'ın ablası Arda, Arda ile Fırat'ın ortak arkadaşı Jülide ve Fırat'ın Istanbullu arkadaşı Ertuğrul arasında geçen sımsıcak bir gençlik romanı. Ha bir de anne var ki dillere destan. 90lı yıllardaki yaşamdan esintiler görebileceğiniz bu şirin romanda kendinizden de bir parça veya parçalar bulacaksınız eminim. O kadar bizden ki karakterler, yaşadıkları atmosferler, çocukluğumuza inip o huzurlu eski güzel günleri yad ettik sayelerinde. Dostlukların, arkadaşlıkların, yoldaşlıkların, aile kavramının, birlik beraberliğin, en yoğun olduğu dönemlerden bahsediyor bu güzel kitap, özlemle andığımız 90lı yıllar... Ahhh ahh dediğinizi duyar gibiyim, okurken ben çok dedim. Her şey Fırat'ın kaçamak aşkı ile başlıyor ve soluğu bir anda, Eskişehir'den giderek İstanbul'da alıyor kahramanlarımız. Fırat'ın başı büyük bir belanın içindedir. Bakalım bu beladan nasıl kurtulacak çapkın Fırat efendi... Ayrıca bir flashback, bir günümüz anlatımı ile de başka bir detayı daha mevcut romanın, tıpkı Arkadya romanlarından aşina olduğumuz gibi. Çok güzel bir anlatım tarzıdır bolca flashback kullanmak. Arda'nın ağzından dinlediğimiz bu acı tatlı anılarda her birimizin temas ettiği bir nokta elbet vardır. Arda ile Ertuğrul aradan uzun yıllar geçmesine rağmen tekrar denk gelirler, bu sefer hoş bir tesadüf ile birlikte hoş bir sürpriz de beklemektedir Arda'yı... Mutlaka okumalısınız, sımsıcak, bizden esintilerin var olduğu ergenlik ve yaşlılık zamanlarının harmanlandığı harika bir kitap olmuş, çok beğendim, 10/10 tam puan.
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
196 syf.
·
10 günde
Kitabı çok beğendim. Yalın bir dille yazılmış, sevginin gösterilme yollarını 5 basit yönteme indirgemiş. Yaşanmış örneklerle desteklenen yöntemlerin, uygulanır oluşuna inancı artıyor insanın. Kainat sevgi üzerine yaratılmış. İnsanın birilerini sevmesi, sevildiğini hissetmesi en büyük ihtiyaçlarından biri. Bu sevgi deposunun sürekli olarak doldurulması gerekiyor ki, yaşamı mutlu, huzurlu geçsin. Taa çocukluktan başlıyor deponun dolum oranının hayatımızda ki etkilerini görmek. Sevgi deposu dolu olan çocuk sevmeyi öğreniyor, gülmeyi içten biliyor. Yetişkinliği sağlıklı gelişiyor. Evliliği için doğru karar alıp, doğru şekilde seviyor. Deposu boş olan çocuk ise, ihtiyaçlarını gidermek için yanlış yönelimler, yanlış arkadaşlıklar ya da yöntemler seçiyor. Evlilikleri doğru yapılmış ancak sonrasında hayatın rutinliğine yenik düşüp, monotonluğa dönüşen evlilikler, birliktelikler için beş yöntemle yol gösteriyor kitap sevgiyi tekrar bulabilmeye. Sevgi dillerini öğrenmek yabancı dil öğrenmek kadar zordur diyor bir yerinde. Umarım bütün birliktelikler umutla, sevgiyi tekrar yakalar. Hangi yaşta olursak olalım sevgiye ihtiyacımız var, hava gibi su gibi. Doğru şekilde, doğru kişiler tarafından sevilmek temennisiyle...
kamera
5 Sevgi Dili
kamera
Gary Chapman
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.7/10 · 4.591 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
56 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Yasak duygular içinde tutkulu bir şekilde birbirine aşık bir kadın ve erkeğin yıllar süren mecburi ayrılık sonrası tekrar buluşmasını anlatan kitapta Zweig duyguların aşkın yoğunluğunu yine harika betimlemelerle anlatmış.. ️ Ben seninle ilgili hiç bir şeyi unutmadım! Kitabın en can alıcı cümlelerinden biri.. Unutmayacağınız ve unutulmayacağınız bir aşk tatmanız dileğiyle..
kamera
Geçmişe Yolculuk
kamera
Stefan Zweig
ucnokta_yatay-1
yildiz
7.3/10 · 18,2bin okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
264 syf.
·
5 günde
·
10/10 puan
Doğan Cüceloğlu, bu kitabında bir aile üzerinden öyle güzel çıkarımlarda, psikolojik analizlerde bulunmuş ki kitabı elden bırakmak imkansız oluyor..Bu romanı psikolojik- kişisel gelişim edasıyla anne-babalara rol gösterecek şekilde öyle bir kaleme almış ki hayran olmamak elde değil
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
128 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
İdealleri doğrultusunda yaşamayı isteyen bir gazetecinin;ailesi,işi,aşkı,yaşantısında hayaller ve gerçekler ikilemi arasında kaldığı durumu espirili ve iğneleyici bir düzeyde anlattığı bir hayat hikayesi olmuş.
kamera
Uçarca
yildiz
9.2/10 · 1.900 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
9,5bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;