Irkçılığa Hayır

Profil
#IrkçılığaHayır!
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil. Aksine psikolojik bir hastalıktır...
İnsanlar sadece iyi ve kötü olarak ayrılırlar.
O talihsiz varsayımlarına göre bütün zenciler yalan söyler, bütün zenciler temelde ahlaksız yaratıklardır, kadınlarımızın yakın çevresinde hiçbir zenciye güven olmaz, İnsanların zihinlerinin çapını gösteren bir varsayım bu. Gerçeği biliyorsunuz, gerçek şudur: Bazı zenciler yalan söyler, bazı zenciler ahlaksızdır, kadınlarımızın yakın çevresindeki bazı erkeklere güvenmememiz gerekir - ister siyah olsun ister beyaz. Ama bu her türlü insan soyu için geçerlidir, belli bir insan soyu için değil. Bu mahkeme salonunda hayatında hiç yalan söylememiş, ahlaksızca bir şey yapmamış kimse yoktur, bir kadına hiç arzuyla bakmamış tek bir erkek yoktur."
Sayfa 261
Reklam
. Bizim mahkemelerimizde, beyaz adamın dünyasıyla siyah adamın dünyası karşı karşıya geldiğinde, her zaman beyaz adam kazanır. Bu ne kadar çirkin olursa olsun hayatın bir gerçeği. .
“kürt de olsa…”
Havaalanında, sevdiği kız tarafından ırkçılığa maruz Kaldığı için intihar eden bir Kürt kardeşimizin acı haberini okudum. Üzüldüm. Sen de görmüş, sen de üzülmüşsündür diye üzüldüm. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi “Kürt de olsam” seviyordun sen beni.
Sayfa 109 - Alfa
Hokus pokus
90’larda sahnede bir Kürt olması nereden baksan tutarsızlıktı. Salon uğuldaştı, büyük usta tedirgin oldu. Tavşan yanında bir Kürt olunca zafer işaretini çağrıştıran kulaklarını eğdi. Güvercin “barış güvercini” gibi algılanmamak için şapkaya gömüldü. Sermet Erkin Adam kaybetme numarasını yapmaktan vazgeçti. Kürtler her gün farklı yollardan kaybediliyor da o vakit. Bu yollara bir de illüzyonu eklemek istemedi belki de.
Sayfa 55 - Alfa
33 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.